Dilovası’nda şehitler için mevlit okutuldu

Dilovası’nda şehitler için mevlit okutuldu
24 Temmuz 2016, Pazar - 22:36

Dilovası’nda demokrasi nöbetlerine ilçe halkı yoğun katılımıyla devam ediyor. Akşam namazından sonra okunan mevlit ve Kuran-I Kerim tilavetinden sonra Belediye Başkanı Ali Toltar’ın şükür kurbanı olarak kestiği kurbanın  etleri halka ikram edildi.

 

Belediye hizmet binası önündeki demokrasi nöbetinde okunan Mevlid ve Kuran tilavetine İlçe Kaymakamı Hulusi Şahin’in ve  Belediye Başkanı Ali Toltar’ın yanı sıra AK Parti Milletvekilleri  Cemil Yaman, Zeki Aygün, Emniyet Müdürü Erkan Gübüz, İlçe Garnizon Komutanı Deniz Barış Keser ,AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları,  sivil toplum örgütü temsilcileri, ilçede bulunan  siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı konuşmada “Demokrasi nöbetlerimizi burada olmakla büyük bir görev yapan değerli ilçe halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Değerli hocalarımız şehitlerimiz için mevlit okudu kuran tilaveti yaptı. Allah Kabul etsin. Ardından şükür kurbanı olarak kestiğimiz kurbanımızın etlerini halkımıza ikram ettik.  Bu ülkeye ihanet etmeye çalışan hainlere halkımız canıyla kanıyla çarpışarak cevabını  verdi. Bu aziz millete silah çeken, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi kasta edenler  en ağır şekilde cezalarını çekecekler. Şehitler verdik onlar için dua edelim. Yaralılarımız var acil şifalar dileyelim. Ülkemizin dört bir köşesinde sokaklara çıkan halkımıza ve darbe girişimine karşı, milli birliğimize destek veren tüm siyasi partilere ve yöneticilerine de teşekkür ediyoruz. Bugün birlik olma günüdür.

Milli İradeye ipotek koymak isteyen hain ve gafillere en güzel cevabı hem hizmet ederek hem de demokrasi nöbetini tutarak gösteriyoruz. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki