Dilovası’nda teknik toplantı

22 Şubat 2016, Pazartesi - 13:06

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Mengüç’ü ağırladı.  Belediye Toplantı salonunda belediyenin teknik birim müdürleriyle toplantı yaparak kentsel dönüşüm için mastır bir proje hakkında görüş alışverişinde bulundular.

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovasın’nın geleceğinin modern ve sağlıklı temeller üzerinde planlanması için bu toplantıların çok büyük önemi olduğunu belirterek “Dilovası geçmişte çok kötü bir yapılaşmayla karşı karşıya kaldı. Bunun acıların bu gün daha şiddetli hissediyoruz. Yapılan bu toplantılarda çıkacak sonuçlarla  kentimizin daha modern bir yapıya kavuşturulmasında önemli katkıları olacaktır” dedi.

Daha sonra geniş sunumlarla çalışma örneklerinin gösterildiği toplantıdaki gösterilen çalışma ve projelerle  Dilovasında uygulanabilirliğine bakıldığını ve  fikir alış verişi yapıldı. Daha sonra konuşma yapan Gökhan Mengüç “ uygulanabilirliliğine yönünde bu çalışmaları biraz daha zenginleştirebiliriz. Sizlerden de katkı aldıktan sonra da bu projeleri ortaya koymaya başlayacağız” dedi.

Daha sonra yapılan açıklamalarda Burada en problem daha önce plansız ve programsız bir  yerdir bir yerleşim alanıdır. Bu sayede kentimize olumlu ve olumsuz yönde birçok takım şeyler ortaya çıkacaktır elbette. Fakat vatandaşlara bunu anlatırsak daha çok başarılı olacağımızı düşünüyoruz.  Sorunları ortaya koymak ve bunun yanı sıra çözümleri de ortaya koymak lazım. Çözüm yollarına göre bir yerden başlamak lazım. En problemli yerlerde çözmemiz gereken sorun budur. Sosyal donatı eksikliği sanayinin olumsuz etkilerini de göz önüne alarak bunlara göre hareket etmeliyiz” denildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki