“Dilovası’nın geleceğine ışık tuttuk”

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Ak Parti Dilovası Kadın Kolları, Gençlik Kolları yöneticilerine Dilovası’n da yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlattı. Başkan Yaman, muhalefet tarafından eleştirilen 250 trilyonluk yatırımları tek tek anlatırken teşkilattan da bu yatırımların halka iyi bir şekilde anlatılmasını istedi.
21 Ocak 2014, Salı - 16:35

250 TRİLYONLUK YATIRIMLARI ANLATTI

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman,”Biz göreve geldiğimizde “Halk Efendi Biz Hizmetkârız” bakışı ile işe koyulduk. Dilovası’na hizmet yapılacaksa Hükümet, Büyükşehir veya biz yapacağız diyerek ayırmadan Dilovası için ne yapılacaksa elimizi taşın altına koyduk. Valiliğimizle, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemizde 4,5 yılda 250 Trilyon(milyon) yatırım yaptık. Bazı muhalefet partileri 250 trilyonluk yatırımın nereye yapıldığını merak ediyor. Burada sizlere tek tek anlatıyorum. Sizde bunları halkımıza anlatın. Dilovası’nda iktidara geldiğimizde halkımıza verdiğimiz sözlerin hemen hemen hepsini yerine getirmekle birlikte 30 vaadimiz varken bu güne kadar 100’e yakın projeyi AK Parti kadroları gerçekleştirdi. Yaptığımız yatırımlarla birlikte Dilovası modern kent olabilme yolunda çok önemli adımlar attı.”dedi.

GELECEĞİNE IŞIK TUTTUK

Ak Parti Dilovası İlçe teşkilat binası konferans salonunda düzenlenen program da göreve geldiği günden bu güne kadar yapılan hizmetleri slâyt gösterileriyle sunarak tek tek anlatan Başkan Yaman ilçeyi modern bir kent haline getirdiklerinin altını çizerek Dilovası’na yapılacak yatırımlar ve yapılan çalışmalar hakkında geniş bilgiler verildi. Başkan Yaman, 2009–2014 yılını sunum eşliğinde anlattı. Çalışmalarının görüntülerini eski hali ve yeni hali şekli ile paylaştı. Başkan Yaman, “Çalışmalarımızda küçükşehir büyükşehir demeden, elimizden gelenin fazlasını yapmak için gece gündüz demenden çalıştık. İlçe Belediyesi olarak yapamayacağımız proje varsa büyüklerimizin kapısını çaldık. Buna en güzel örnek ise Batı kavşağıdır. 50 milyonluk istimlâk bedeli var dediler. Bizde gittik Valimizin Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanına destek istedik ve birlik olduk sanayicilerden de destek alarak o projeyi hayata geçirdik, şimdide aynı şekilde sıra doğu kavşağında, bizim amacımız o yaptı bu yaptı demek değil Ak Kadrolar olarak biz yaptık demek ve amacımız Dilovası’nın geleceğine ışık tutmak” dedi.

ARTIK BU KENTİNDE SAHİLİ VAR

Dilovalıların kısa sürede uğrak yeri olan Tavşancıl sahilinin mavi ile yeşilin buluşması olduğunu kaydeden Başkan Yaman’’ Büyükşehir Belediyemiz ile ortak çalışmalarımız ile Tavşancılımızın sahil hizmetiyle farklı bir şehir oldu. Halkımızın yaz aylarında vazgeçilmez bir tutkusu olan böylesi bir hizmet bizleri çok mutlu ediyor’’ ifadelerinde bulundu. Başkan Yaman ‘’Alt yapı çalışmaları tamamlanan Tavşancıl Mahallemiz modern yollar ve modern bir meydana da kavuştu” dedi.

HASTANEMİZİ AÇIYORUZ

“Seçim beyannamesinde 50 yataklı bir hastane sözü verdik. Hastane belediyelerin yapması gereken veya belediyelerin hizmet alanında olan bir şey değil ama biz halk için geldiğimiz görevde halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için ülkemizde bir ilki gerçekleştirdik ve kendi hastanemizin projesini kendimiz çizdik. 50 dönüm alanı olan ve göreve geldiğimiz günden beri olmaz denilmesine rağmen büyük gayretler göstererek ilçemize kazandırdığımız Dilovası Devlet Hastanesinin açılışını önümüzdeki günlerde hep birlikte yapacağız ve hastanemizin ek binasının da projesini çizdik ek binada kısa sürede yapılacak” dedi.

EĞİTİMDE ALTIN YILLARI YAŞIYORUZ

2009 yılında seçim mitinglerinde Dilovası’n da okul yapmak için alan yokmuş denildiğinde ben babamın üstüne olan ve şu anda hala ikamet ettiğim evi satar yine çocuklarımız için okul yaptırım demiştim. Göreve geldiğimizde eğitim için ayrılmış 1 m2 alan yokken sorunun üzerine ciddiyetle giderek 180 bin metre kare alanı eğitime ayırarak cesur bir adımı atmış bulunduk. Bu 180 bin metre kare alanı eğitim yerleşkesi ilan ederek içerisinde Anadolu Lisesi, imam hatip lisesi, endüstri meslek lisesi, kız meslek lisesi, lojistik meslek lisesi, ilköğretim okulu, anaokulu gibi sayıları 11 olan birçok eğitim kurumunun ilçemize kazandırılmasını sağladık. Ayrıca Orhangazi Mahallesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunun istinat duvarlarını bir baştan bir başa yaparak büyük bir hizmetin tamamlanmasını sağladık ve Yılport ve Diler A.Ş. tarafından ilçemize yapılacak olan okulların alanlarını biz Belediye olarak satın aldık.

3 BİN ÇOCUĞUMUZ EĞİTİM ALIYOR

Mimar Sinan Mahallesi Muhammed İkbal Bilgi Evi ve Diliskelesi Mahallesi Sezai Karakoç bilgi evlerinde toplamda 3000 çocuğumuz eğitim görüyor. Her mahalleye park projesi ile 24 adet çocuk oyun grubu ve park yaptık. Her mahalleye merkezi taziye evleri yapmaktayız. Orhan Gazi Mahallesi ve Turgut Özal Mahallesi taziye evi (semt konağı) halkımızın hizmetinde, Diliskelesi Mahallesinde ki taziye evlerindeki(semt konakları) çalışmalarımız sürüyor. Tavşancıl Mahallesinde ve Şehir merkezinde ve Mehmet Zeki Obdan ilkokulunda üç kütüphane açtık bu kütüphanelerden binlerce çocuğumuz yararlanıyor.

ALT YAPI SORUNU ÇÖZDÜK

Altyapı ve üst yapının tamamlanmasıyla birlikte hizmette altın yılları yaşamaktayız. ISU ile birlikte yapılan çalışmalar sonucunda 21 Trilyon Alt yapıya yatırım yaptık ve kayıp kaçağı %75 lerden %14 e düşürdük. Bu yatırımdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İSU Genel Müdürüne ve çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum.”dedi.

GENÇLERİ SEVİNDİRDİ

Başkan Yaman, "Seçim beyannamesinde verdiğimiz sözlerden biri olan Diliskelesi Mahallesine halı saha sözümüzü tuttuk. Bunun yanı sıra Polisan İlköğretim okulunun yan tarafına da bin kişi kapasiteli Kapalı Spor Salonu ve Kültür Merkezi, Dilovası’na bin kişi kapasiteli Kapalı spor salonu yapımına başlandı” dedi. Başkan Yaman’ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

YAMAN TEŞEKKÜR ETTİ

Başta Başbakanımız olmak üzere Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, teşkilatlarımız ile yaptığımızı ortak çalışmalar ve istişareler ile AK kadrolar olarak ilçemiz de büyük projeler hayat buldu. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen gösterdiğim her projeye destek verdikleri için Ak Parti aileme, şahsım ve Dilovası halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Programa Kadın kolları Başkanı Gülay Artut ve yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Suat Şık ve yönetimi ve ana kademe yöneticileri katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki