Diş Hekimleri Yemin Etti

Diş Hekimleri Yemin Etti
10 Haziran 2016, Cuma - 15:59

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 63 öğrencisini mezun etti. Mezun olan genç diş hekimleri hep birlikte diş hekimliği andını okuyarak yemin etti.Diş Hekimliği Fakültesi bugün Kocaeli Üniversitesi’nde bulunan Baki Komsuoğlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle mezunlarını verdi. Fakülteden 63 öğrenci mezun oldu. Diş Hekimliği Fakültesi birincisi Feyza Aksu olurken, 2014-2015 eğitim öğretim yılı birincisi Gül Uçar’da yaş kütüğüne adını çaktı. Mezun olan öğrenciler hep birlikte diş hekimliği andını okuyarak yemin etti.


Törene, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Haluk Emre Özel, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sabri Cora, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende ilk olarak mezun olan öğrenciler adına okul birincisi Feyza Aksu bir konuşma gerçekleştirdi. Aksu, “Diş Hekimliği öğrenciliği gerçekten zor ve meşakkatli bir yolculuk. Her birimizi mesleğimizi öğrenmek için 5 sene çok çalıştık. Bu yolculukta siz ailelerimiz yanımızda oldunuz. Bizleri bilgileri ile donatan tüm hocalarımıza emekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
 

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman yaptığı konuşmada “5 yıl önce bize bıraktığınız emanetlerinizi size geri bırakıyoruz. Bu emanetlere altın bilezik bıraktık. Bu bilezikleri vatana millete hayırlı olmak için kullanacaklar. Genç meslektaşlarım bizim görevimiz sizleri iyi yetiştirmektir. Bundan sonra iş sizde. Bu bilezik ne kadar parlarsa siz ve hastalarınız o kadar parlayacaktır. Bizi unutmayın, mesleğinize sahip çıkın” ifadelerini kullandı. 
Rektör Sadettin Hülagü şu ifadelerini kullandı: “Hekimlik sanatı bir insanlık özverisidir. Hekim, bazen kardeş, bazen arkadaşın olduğu bir meslektir. Kolunuza altın bilezik taktınız ama bunun yanına pırlanta takmanız lazım. Kendinizi geliştirmeniz ileri safhalara taşımanız lazım. Bize emanet emiş olduğunuz çocuklarınızı bugün diş hekimi olarak size takdim ediyoruz”

Başkan Karaosmanoğlu ise, “Hekimsiz ve hakimsiz yerde yaşanmaz diye bir söz vardır. Sağlık hayatımızın her yönünü ilgilendirir. Diş sağlığını halkımıza ve gençlere öğretme görevi sizindir. Benim babam kerpetenle diş çekerdi. Diploması yoktu. Köyde diş hekimi yoktu, şehre inme imkanı yoktu. Mecbur yapıyordu. Artık Diş hekimliği fakülteleri var. Gençlerimizi hem pratik hem teorik olarak yetiştiriyor” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki