Diyanet-Sen Kocaeli, Diyanet İşleri Başkanlığı’na sahip çıktı

20 Ocak 2016, Çarşamba - 13:30

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sitesinde yayınlanan bir fetva ile ilgili olarak yapılan eleştiriler ve verilen cevaplara bir yenisi daha eklendi.

Diyanet-Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan, yaptığı açıklama ile Diyanet İşleri Başkanlığı’na destek verdi. İl Müftülüğü önünde yapılan açıklamaya Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Basın toplantısında konuşan Selami Tarcan, “Başkanlığımıza karşı yapılan saldırı dilini kullananlar ön yargılı kişilerdir. Şu şekilde Diyanet İşleri’ni itibarsızlaştırmak istiyorlar” dedi.

TEK UMUT

Diyanet İşleri’nin ümmet coğrafyası için bir umut olduğunu söyleyen Tarcan, “Bu umut biterse dünya coğrafyasındaki mazlumlar çaresizliğe itilir. Ne refahtan bahseden, ne de Kur’an-ı Kerim dinleyen bir millet oluruz. Charlie Hebdo Dergisi’ne yapılan saldırıları ‘Fransa çocuklarına ağlıyor’ diyerek manşet yapanlar İstanbul’da yaşanan saldırı için ‘katliam ülkesi’ diyebiliyor. Kendilerine Türkiye’den daha yakın gördükleri o ülkenin dergisi bugün sahillerimizde can veren Aydan bebeğin karikatürünü çizip “Aylan bebek büyüseydi, o da bir tacizci olurdu” diyecek kadar İslam’a Müslümanlara karşı bir linç girişimi içindeler. Diyanete karşı yapılanları kınıyoruz ve bütün saldırılara karşın tek bir vücut olarak karşı duracağımızı ilan ediyoruz” şeklinde konuştu

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki