Doğu Kavşağının Yapımına Başlandı..

06 Mayıs 2015, Çarşamba - 11:56

 

 

Dilovası İlçesinin doğu girişi olan ve halk arasında Çolakoğlu Sapağı olarak bilinen alanda çalışmalar başladı.

Belediye Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Ali Toltar, Geçmişte birçok ölümü kazaların yaşandığı Eynerce Kavşağının yapılmasıyla birlikte araç ve yaya trafiğinin rahatlayacak, acı olayların bir daha yaşanmayacak. En kısa sürede bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulacaktır dedi.

Kavşak yapımı süresince Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü, trafiğin rahatlatılması için bir dizi önlem aldı.   Kavşak alanında D-100 Karayolu orta refüjünün (orta yol ayırıcısının bağlanan yollardan sola dönüşlere izin vermeyecek biçimde) uygun şerit ayırıcılarla kapatıldı.

Kavşakta yer alan sinyalizasyonun devre dışı bırakıldı. Kavşak orta refüjünün kapatılması ile birlikte trafik akışının Dilovası Batı Yonca Kavşağına yönlendirilmesi sağlandı

Olası kazaların ve araç sıkışıklığına meydan verilmemesi için Kavşak içinde kalan toplu taşıma araçları durak yerlerinin iptal edilerek, kavşağın yaklaşık 300 metre batısındaki mevcut cebe alındı. Bununla birlikte Sinyalizasyonun kapatılması ile birlikte yaya geçişlerinin kavşağın yaklaşık 500 metre batısındaki üst geçide yönlendirilmesine, yayaların yoldan geçişlerinin önlenmesi amacıyla D-100 Karayolunun uygun ayıraçlar ile bölünmesi

Güney Yan Yol'un İzmit yönüne tek yöne çevrilmesine, yolun iki yönüne de duraklama ve park yasağı getirilerek çalışmaların güvenilir bir şekilde yapılması hedeflendi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki