Dolandırıcı üç günde yakayı ele verdi

İzmit’te Ülkü V. isimli bir kadın, bir dolandırıcı tarafından tuzağa düşürüldü
04 Eylül 2015, Cuma - 20:11

Edinilen bilgiye göre; Mehmet Sultan O.(19) isimli dolandırıcı, Ülkü V.(60) isimli kadın şahsı polis gibi arayarak her zamanki “banka hesabınızdaki paranız terör örgütüne aktarılıyor” bahanesiyle kandırmak üzere aradı ve bunun üzerine kadın tam üç kere aynı kişi tarafından dolandırıldı.

İzmit’te Ülkü V. isimli bir kadını telefonla arayarak kendini savcı olarak tanıtan Mehmet Sultan O. (20) adının ve hesaplarının terör örgütü tarafından kullanıldığını, başının belaya girmemesi için bütün parasını aktarmasını istedi. Korkuya kapılan Ülkü V. ilk gün 130 bin lirayı elden verdi. Daha sonra 30 bin lira parayı şahsın hesabına yatırdı. Son gün ise bankaya giderek 17 bin lira para daha çekti. Bunu da şahısın hesabına yatırdı.

EVİNİ SATMAYA ÇALIŞTI

Paralarını geri alacağı konusunda kandırılan kadını tekrar arayan aç gözlü dolandırıcı, şahısı yakalamaları için daha fazla para gerektiğini söyledi ve evini hemen  satmasını istedi.Korkuya kapılan kadın evini satmak için emakçıya gidip o panik ile yaşadığı sıkıntıyı ağzından kaçırınca emlakçı durumdan şüphelenerek dolandırıldığını ve polise başvurması konusunda kadını ikna etti. Polis mağdur kadına dolandırıcıyı arattırarak  evi sattığını söylettirip parayı alması için buluşmaya çağırdı. Parayı almaya gelen Mehmet Sultan O. polis tarafından suç üstü yakalanarak gözaltına alındı. İşlemleri tamamlanan şahıs adli mercilere sevk edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki