DP World’ün vinçleri geldi

23 Mayıs 2015, Cumartesi - 19:07

Yapımı devam eden Dubai Port World Limanı’nın, her biri 87 metre yüksekliğindeki 4 adet rıhtım vinci Körfez’e geldi

Çin’de yapılan ve 2 aydır deniz yoluyla ülkemize gelmek için yola çıkan gemi Körfez’e ulaştı. Tamamlandığında Türkiye’nin en önemli konteyner terminallerinden biri olacak Dubai Port World Yarımca Liman İşletmesi’ne kurulumu yapılacak Super Post Panamax olarak adlandırılan bu rıhtım vinçleri ile 400 metre uzunluğundaki, dünyanın en büyük gemilerine dahi hizmet verilebileceği belirtildi.

 

UZAKTAN KUMANDA

Bu vinçler 65 metre uzaklıktaki bir konteyneri geminin üzerinden alarak kıyıya getirebilecek şekilde tasarlandı. Bu mesafe neredeyse bir futbol sahasındaki iki korner direğinin arasındaki uzaklığa eşit. Dünyada sayılı, Türkiye’de ise bir ilk olacak şekilde, vinç operatörünün vincin üzerine çıkmadan 1.5 km mesafedeki bir kontrol odasından monitörler ve joystickler ile uzaktan kumanda edebileceği bu vinçler, DP World Yarımca’nın tedarik zinciri verimliliği için uygulayacağı yenilikçi yaklaşımın yalnızca bir parçası niteliğinde.

 

YENİ DÖNEM
Limancılık sektöründe yeni bir dönemin başladığını belirten DP World Yarımca CEO’su Nichola Silveira, “İlk dört rıhtım vincimizin daha önce planladığımız tarihten de önce limanımıza gelmesi ve kurulumuna başlanmış olması projemiz için çok önemli bir aşama. En kısa sürede limanımızın faaliyete geçmesiyle birlikte yereldeki bilgi birikimimizi küresel tecrübemizle birleştirerek müşterilerimizin küresel pazarlara erişiminde tercih ettiği liman olmak, bunu yaparken de hem bölgenin hem ülkenin ekonomisine en üst düzeyde katkı sağlamak için sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki