DP'de Nazlıgül güven tazeledi

DP'de Nazlıgül güven tazeledi
06 Haziran 2016, Pazartesi - 13:21

Demokrat Parti (DP) Kocaeli İl Başkanlığı’nın 5’nci Olağan Genel Kongresi dün gerçekleştirildi. Kongrede geçen dönem İzmit İlçe Başkanlığından İl Başkanlığına atanan ve tek aday Mustafa Nazlıgül başkan oldu.Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) konferans salonunda gerçekleştirilen kongreye Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, 43’ncü Hükümet Eski Devlet Bakanı Muhammet Kelleci, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Genel Başkan Yardımcıları Murat Aydoğdu, Mehmet Ali Yavuz, Nuri Efe ve Şadan Rıfkı Turhan, CHP Eski Kocaeli Milletvekili Erol Köse, DP il başkanı ve yeniden aday Mustafa Nazlıgül, diğer il başkanları ve partililer katıldı. 317 delegenin oy kullanacağı kongrede İl Başkanı Nazlıgül ile birlikte 29 il yöneticisi belirlendi. İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşu ile başlayan kongre gündem maddelerinin okunması ile devam etti. Divan başkanlığını Fevzi Yalçın yaptığı kongrede katip üyeliklerini Mehmet Hamaloğlu, Muharrem Er, Adem İpek ve Mithat Ceylan yaptı.

BİZE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Kongrede ilk olarak konuşma yapan DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Biz zor olduğu kadar mukaddes bir göreve talip olduk. Türkiye 1960 yılından bu yana siyasi darbelere maruz kalmıştır. Bu askeri darbelerde bile ülke bu kadar halktan, seçim sisteminden ve anayasadan uzak yönetilmedi. Bir kişinin ağzından çıkan sözün kanun sayıldığı sivil bir darbe dönemi yaşamaktayız. Bu süreçte bizlere büyük görevler düşüyor. Ben Demokrat Partiyi kaldırmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü demokrat parti ayağa kalkarsa Türkiye'de o Zaman ayağa kalkar. Kongreler partilerin düğünüdür. Düğünümüze katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR

Daha sonra konuşma yapan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Siyasetin zor fikir mücadelesinin her zamankinden daha pahalı olduğu dönemde tüm teşkilatlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum. Memleketimize baktığımızda birçok acıyı hep birlikte yaşıyoruz. Bugün maalesef bir yanda demokrasinin askıya alındığı bir ortamda demokratik zemini yeniden ortaya çıkarmak zorundayız. Böyle bir dönemde içinde bulunduğumuz coğrafyada sınırlar kanla çizilmektedir. Milletin iradesi ile şehitlerin kanı ile bu vatan bir bütün olarak tutulmuş ise bunun kıymetinin hepimizin anlaması gerekir. Analar ağlamasın diyerek memlekette birçok ana babanın gözünü yaşlı bıraktılar. Bizim Türkiyemizin yenisi ve eskisi olmaz, bir tek Türkiye Cumhuriyeti vardır” şeklinde konuştu.

YÖNETİM

Mustafa Nazlıgül, Mehmet Kılıç, Mükerrem Ocakoğlu, Ali Yılmaz, Uğur Saral, Alim Kurt, Melek Kıldiş, Arzu Aykanat Çakan, İnci Akın, Asil Tavacı, Murat Sevinç, İrfan Bozbağ, Ramazan Tekin, Mehmet Alan, İsmail Yazgan, Sait Özmüş, Birol Korkmaz, Temel Aktürk, Battal  Uluzman, Mustafa Dinç, Nebi Gönenç, Gökhan Ergin, Erhan Demirtaş, Zafer Çağlayan, Ahmet Kıyıcı, Mükremin Doruk, İsmail Kaya, Mehmet Soydan, Mehmet Davutoğlu

ÜST KURUL DELEGELERİ

Mustafa Nazlıgül, Cemil Coruh, Ender Altınay, Edem Açıkel, Yusuf Kaçmaz, Ahmet Erman, Üzeriy Mert, Fatih subaşı, Mehmet Kılıç, Aynur Kurt, Salih Akduman, Ömür Aykanat, Nebi Gönenç, Melek Kıldiş, Cem Serhat Dayanç, Erol Gençtürk, Battal Uzman, Mücahit Çalık,  Mete Gür, Selda Pirdal, Sahit Özmüş, İsmail Yazgan, Asil Tavacı, Mahir Akar, Birol Korkmaz, Muhammet Ertürk, Mustafa Dinç, Ali Düzen, Birol Möngü, Sare Varol

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki