DP’li adaylardan ortak açıklama

16 Nisan 2015, Perşembe - 00:22

 

Demokrat Parti Kocaeli Milletvekili adayları il binasında ortak basın açıklaması düzenledi. Milletvekili adayı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Murat Aydoğdu “ İktidarın barış süreci politikası millete yutturmak istedikleri bir balon” şeklinde konuştu

 

Demokrat Parti Kocaeli Milletvekili adayları Murat Aydoğdu, Erhan Türkan, Hatice Bozkaya, Ekrem Açıkel, Mustafa Nazlıgül, Mükerrem Ocakoğlu, Ahmet Cengiz, Aynur Kurt, Nebi Gönenç, Ali Yılmaz ve Uğur Saral il binasın ortak basın açıklaması yaptı. Adaylar adına konuşan Kocaeli Milletvekili adayı ve GİK Üyesi Murat Aydoğdu “Ağrı’da teröristlerce yaralanan Mehmetçiklerimize acil şifalar dileriz. Terör bu ülkede 75 milyon vatandaşımızın ortak sıkıntısıdır. Bu sıkıntıdan nemalanmak isteyen iktidar olsun ister terör örgütünü destekleyen bir parti olsun kesinlikle lanetliyoruz.

 

MİTİNG YAPMAKTAN KORKUYOR

Muhalefetin terör olaylarına sessiz kalması sadece seçime odaklanmaları, ülke siyasetindeki kısır bir döngünün neticesidir. Muhalefeti yönlendirmeye çalışan terör uzantısı bir parti liderine de muhalefet partisi liderlerinin bir cevap vereceğini düşünüyoruz” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili olarak “Başbakanın seçim mitinglerine Hakkari’den başlayacağı sözünü verdiğini hatırlıyoruz. Davutoğlu’nun vatanımızın bir toprağı olan, şanlı Türk bayrağımızın dalgalandığı Hakkari’deki mitingini iptal etmesi barış sürecini millete yutturmak istedikleri bir balon olduğunu göstermektedir.

 

KAÇAK YAPIYA 27 MİLYON
Bu ülkenin Başbakanı kendi topraklarında miting yapmaktan korkar bir hale geldi. Barış süreci sadece törenle ülkeye bebek katili sokmak değildir” şeklinde ifade etti. Ankara’da yıkım kararı verilen Cumhuriyet Kulesi’yle ilgili olarak da Aydoğdu, “Yıkım kararı çıkan bu kule iktidar partisinin yüz karasıdır. 2003 yılında büyük bir şatafatla temel atma töreni yapanlar imar izni olmayan kaçak yapıya 27 milyon lira harcamışlar. Bu para milletin parasıdır. İsraf haramdır. İktidara hatırlatalım” diyerek sözlerini noktaladı.

 

SKM MEHMET KILIÇ’A EMANET
Açıklamanın ardından Demokrat Parti İl Başkanlığı tarafından Seçim Koordinasyon Merkezi yönetimi açıklandı. SKM Başkanlığına Mehmet Kılıç getirilirken, yönetimi Fikri Subaşı, Olcay Çelik, Zafer Çağlayan, Asil Tavacı’dan oluştu. 7 Haziran’a kadar Demokrat Parti’nin bütün seçim çalışmaları SKM tarafından yönetilecek. İlerleyen günlerde DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Kocaeli teşkilatını ziyarete geleceği de belirtildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki