DSP 30 yaşında!

16 Kasım 2015, Pazartesi - 13:56

DSP, kuruluşunun 30'uncu yıl dönümü sebebiyle Saray Yokuşu'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Programa; DSP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ruhi Saner, il başkanı Hayati Özzeren, parti meclis üyesi Yakup Kalmuk, il kadın kolları başkanı Meral Uçarı, milletvekili adayları İbrahim Ekşi, Çetin Töngel, Yügeday Çağlı Bakan, Şaban Esen, il başkan yardımcıları Ufuk Bagan, Mine Demirtaş, İzmit ilçe eski başkanı Hülya Yıldırım, il sekreteri Hüseyin Tuluç katıldı.

 GÜCÜMÜZÜ HALKTAN ALIYORUZ

Merhum Bülent Ecevit ve arkadaşları tarafından 14 Kasım 1985 tarihinde kurulan DSP, 30. yılını kutladı. Bu kapsamda da DSP'liler Saray Yokuşu'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Tören, bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Atatürk Anıtı'na çelenki il başkanı Hayati Özzeren bıraktı. Ecevit ve arkadaşları tarafından kurulan DSP'nin siyasi tarihte önemli katkılar yaptığını söyleyen il başkanı Özzeren, şunları söyledi: "30 yıl önce 14 Kasım günü kurucumuz rahmetli başkanımız Bülent Ecevit ve arkadaşlarının 12 Eylül yasaklarına karşı direnmesiyle ve tüm olumsuzluklara rağmen, bodrum katında kurmuş olduğu parti bugün 30. yılını kutluyor. Bu parti gücünü halktan almaktadır."

 YOK SAYILIYORUZ

Özzeren, DSP'nin ulusal medya tarafından yok sayıldığını da söyleyerek, "Ecevit, halktan aldığı gücü iktidara taşımaya başarmış, geldiğimiz 30 yıllık süreçte partimizi iktidara taşımıştır. Bizler de Atatürk ilke ve inkılapları ve rahmetli kurucu genel başkanımızın fikirleri ışığında partimizi nice 30 yıllara taşıyacağız. Tüm olumsuzluklara rağmen ulusal medyanın ve emperyalizmin işbirlikçileri tarafından yok sayılmamıza rağmen gücümüzü halktan alarak, partimizi yeniden iktidara taşımak için var gücümüzle taşıyacağız" dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki