DSP İl Örgütü’nden Önder Aksakal’a destek kararı

10 Aralık 2015, Perşembe - 12:29

DSP’nin 13 Aralık günü yapılacak olan olağanüstü kurultayında genel başkan adayı olan DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal’a, DSP Kocaeli kurultay delegelerinden tam destek kararı çıktı

1 Kasım seçimleri sonrası mevcut genel başkan Masum Türker’in ‘partinin önünü açmak’ adına yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından DSP Örgüt Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal, DSP PM, il başkanları ve parti organlarının teveccühü doğrultusunda DSP Genel Başkan adayı olmuştu.

ZEKİ SEZER DE AÇIKLADI

Olağanüstü kurultaya sayılı günler kala DSP eski genel başkanı Zeki Sezer de önceki gün sabah saatlerinde genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Bunun üzerine dün akşam saatlerinde DSP il binasında bir araya gelen DSP Kocaeli kurultay delegeleri ve partililer yapılan toplantı sonunda Önder Aksakal’ı destekleme kararı aldı.

“ÖNDER AKSAKAL’IN YANINDAYIZ”

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanı Hayati Özzeren, 13 Aralık günü Ankara’da yapılacak olan olağanüstü kurultayda Aksakal’ı destekleyeceklerini deklare etti. Basın toplantısına STK’lardan sorumlu il başkan yardımcısı Orhan Kaya, il sekreteri Hüseyin Tuluç ve DSP Kadın Kolları Kocaeli İl Başkanı Meral Uçarı da katıldı. İl Başkanı Hayati Özzeren, “ Biz mevcut genel başkan yardımcımız ve genel başkan adayımız Önder Aksakal’ın yanındayız. Seçimler ülkemize ve ulusumuza hayırlı olsun dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki