DSP Kocaeli’de deprem!

DSP Kocaeli’de deprem!
03 Mart 2016, Perşembe - 14:57

Demokrat Sol Parti Kocaeli İl Yönetimi görevinden istifa ederken; Başkanı Hayati Özzeren, DSP Kadın Kolları Genel Başkanı Meral Uçarı başkanlık görevlerinden ve partiden istifa ettiklerini açıkladı.

Demokratik Sol Parti (DSP) Kocaeli örgütünde deprem yaşandı. Önceki akşam parti il binasında düzenlenen toplantısında basınla bir araya gelen İl Başkanı Hayati Özzeren ve Kadın Kolları Genel Başkanı Meral Uçarı, başkanlık görevlerinden ve partiden istifa ettiklerini açıkladı. Başkanların istifasının yanında il yönetiminin de topluca istifa ettiği belirtildi. Toplantıda konuşan Özzeren, “İlimizdeki çalışmaların sürekli engellenmesi ve genel merkezden yönetimin başarısız olduğu ile ilgili yapılan çalışmalar bardağı taşıran son damla oldu. Bu nedenle DSP İl Yönetimi olarak görevimizden ve şahsım adına partimden istifa ettiğimi sizlerle paylaşmak isterim” dedi. DSP Kocaeli İl Yönetimi’nde Selman Gürpınar, Ufuk Bağan, Yügedağ Çağlı Bakan, Mehmet Karakaş, Recep Keskin, Kadir Uğur Yılmaz, Taner Torun, Mine Demirtaş, Mine Şahin, Çiğdem Akıncıbaşı, Refik Sıla Güvenç, Bilge Aybikem Taşören, Işık Ziyrek ve Orhan Kaya görev yapıyordu.

GÖREVİNDEN VE PARTİDEN İSTİFA ETTİ

Toplantıda ilk olarak DSP Kadın Kolları Genle Başkanı Meral Uçarı konuştu. İstifa kararını Cuma günü alarak genel merkeze faks çektiğini belirten Uçarı, “Üyesi bulunduğum partiden ve görevimden istifa etmiştim ancak basın açıklaması yapmayacaktım. Hayati Bey’in verdiği karar ile ben de basın açıklaması yapma kararı aldım. Şu an partide yapmak istediğimiz çalışmaları yerine getiremiyoruz. Bu nedenle ben DSP Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevimden ve partimden istifa ediyorum. 2012 yılından bu yana görevimde birlikte çalıştığım arkadaşlarıma ve partililerime teşekkür ediyorum. Hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki