DSP’de görev dağılımı

DSP’de görev dağılımı
22 Mart 2016, Salı - 14:23

DSP’de İl Başkanı Hayati Özzeren ve yönetiminin istifasından sonra Genel Merkez tarafından atanan yeni yönetimde görev dağılımı yapıldı.

DSP İl Başkanı Hayati Özzeren ve yönetimi Genel Merkez ile yaşadıkları sorunlar nedeniyle görevlerinden istifa etmişti. Genel Merkez tarafından atanan yeni yönetim arasında görev dağılımı yapıldı. Görev dağılımını DSP İl Başkanlığına atanan Halim Dedeoğlu yaptı. DSP İl binasında gerçekleşen toplantıda konuşan İl Başkanı Dedeoğlu, “Ecevit’e olan vefa borcum nedeniyle bu görevi üstlendim. Partimizde önemli bir değişiklik oldu. Olağanüstü kongre ile eski başkanımız görevini bıraktı. Önder Aksakal aday oldu. Parti içinde çok iyi bir örgütlenme oldu. Mecliste bir muhalefet var ancak yeterli değil. Meclis dışı bir muhalefet oluştuğunu çığ gibi büyüdüğünü fark ettim ve. Düzensiz ve örgütsüz bir şekilde ilerliyor. Neden bu örgütün adresi DSP olmasın dedim. Emek ve emekçiden yana bir parti. En geniş kitleleri kucaklayacak bir parti. DSP meclis dışı muhalefeti bünyesi içine alarak daha da büyüyecek ve iktidara yürüyecek” dedi. 

HAZİRAN’DA İL KONGRESİ

Dedeoğlu açıklamasına şöyle devam etti: “Başkanlığı kabul ettikten sonra 3 hedef belirledik. İlk hedefimiz 12 ilçeyi oluşturmak. Ciddi bir çalışma gerektiriyor. Partili arkadaşlarımızla bunun hakkından geleceğiz. İkinci hedefimiz  üyeleri güncellemek olacak. Sağlıklı bir üye yapısı oluşturacağız. Üçüncüsü ise mahallelerde komiteler kuracağız. Her siyasi düşünceden sevilen sayılan insanlardan oluşan bir komite kurarak o mahalle ile ilgili çalışmaları onların denetlemesini sağlayacağız. Daha önce var olan mahalle temsilciklerini oluşturarak halkın arasına girerek beraberliği sağlamak. Mayıs ayında ilçe, Haziran ayında olağan il kongresi olacak. Kongreye kadar bu üç hedefi gerçekleştireceğiz. 

GÖREV DAĞILIMI

Halim Dedeoğlu (başkan), Şengül Karlıkaya(İl Sekreteri), Bülent Nas(İl Saymanı), Hüseyin Tunç(İdari İşler ve Ssoyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı), Burhan Gülkan(Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı), Numan Gülşah(Basın Yayından Sorumlu Başkan Yardımcısı), Çetin Çavuş(Yerel Yönetimlerden Sendşkalardan ve Derneklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı), Yasin Koçak(Sanayi Ticaret ve Meslek Odalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı), Hüseyin Gazi Kaygusuz, İbrahim Ekşi, Sinan Gürbüz, Ali Bekil, Abdurrahman Özşentürk, Gönül Vursal, Remzi Gönül.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki