DSP'de Hülya Yıldırım Seçilmiş başkan

DSP'de Hülya Yıldırım Seçilmiş başkan
06 Haziran 2016, Pazartesi - 13:21

DSP İzmit İlçe Başkanlık görevine atanarak gelen Hülya Yıldırım, gerçekleşen 10’uncu olağan kongrede Seçilmiş başkan olarak görevini pekiştirdi.

33 İL DELEGESİ SEÇİLDİ

Demokratik Sol Parti (DSP) İzmit İlçe 10’uncu Olağan Kongresini dün DSP İl binasında gerçekleştirdi. Tek listeli kongrede Mevcut İlçe Başkanı Hülya Yıldırım rakipsiz yarıştı. 131 parti üyesinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonucunda Yıldırım, daha önce atanarak geldiği başkanlık koltuğuna seçilmiş başkan olarak oturdu. Ayrıca kongre sonucunda 14 yönetim kurulu üyesi ve 33 il delegesi seçildi.

ECEVİT’E SAYGI DURUŞU

Kongreye DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas, Yahya Kaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe ve parti örgütü katılım gösterdi. Kongrenin Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Numan Gülşah yaparken, yardımcılıklarını ise Şengül Karlıkaya ve Nezahat Keskin yaptı. Kongreye geçilmeden önce Merhum Genel Başkan Bülent Ecevit ve şehitlerin için bir dakikalık saygı duruşunda bulunup ardından İstiklal Marşı okundu.

DSP HALA VAR

Kongrede ilk olarak faaliyet raporu okundu. Faaliyet raporunda parti olarak yapılanlardan söz edildi. Raporu okuyan İlçe Sekreteri Ömer Karakaya, “ ‘DSP hala var mı?’ diyenlere inat DSP’nin hala daha var olduğunu kanıtladık” ifadelerini kullandı. Kongrede konuşma sözü alan KYÖD Başkanı Mehmet Toker, “ DSP hem kendi hem de Merhum Genel Başkanı Bülent Ecevit olmak üzere ülkenin demokrasi ve siyasi mücadelesine katkı yapmış bir parti. DSP’nin önümüzde ki süreçte demokrasinin, Atatürkçülüğün sürdürülmesinde ciddi katkılar sağlayacağına eminim.  Biz STK’lar olarak kendi misyonumuzu biliyoruz. Siyasi partiler sorunların çözülmesinde temel faktördür” dedi.

SOL BOŞLUĞU VAR

Hülya Yıldırım, kongrede şunları söyledi: “Çocukluğumdan beri bu partideyim. Ecevit hayranıyım. Günümüz Türkiye’sinde bir boşluk var. bu boşluktan faydalanarak ülkemize saldırıyorlar. TBMM’de olan muhalifler sessiz kalıyor. Ülkede bir sol parti boşluğu var. O da DSP’dir. Ecevit, her zaman halkın adamı olmuştur. Bizde onun izinden çıkmadan ilk günkü gibi onun izinden ayrılmıyoruz. Türkü, Kürdü, Laz’ı ve Çerkez’i ile bir bütünüz” 

Hülya Yıldırım’ın Yönetimi:

Hülya Yıldırım, Ömer Karakaya, Güldane Abay, Rasim Kara, Ülker Şimşek, Kenan Baş, Adalet Vural, Mehmet Gürpınar, Feride Kestanlıoğlu, Ahmet Erkıymaz, Remziye Bayraktar, Mine Demirtaş, Habip Zoroğlu, Fatma Altın.

İl Delegeleri

Halim Dedeoğlu, Yakup Kalmuk, Gazanfer Seyhan, Hülya Yıldırım, Rasim Kara, Hüseyin Tulunç, İlhan Atmaca, Tülay Tanrıkulu, Güldane Abay, Gülden Ayvaz, Selman Gürpınar, Kenan Baş, Adalet Vural, Yusuf Ünal, İbrahim Ekşi, Remzi Gönül, Cemil Talip Kalmuk, Habip Zoroğlu, Burhan Gürkan, Feride Kestanlıoğlu, Doğan İbişoğlu, Ayten Gürpınar, Emin Pişkin, Çetin Çavuş, Yügeday Çağlı Bakan, Fatma Latin, Mehmet Gürpınar, Necdet Çakır, Yılmaz Karanlık, Metin Tekin, İlim Ayşegül Somuncu, Sultan Kara, Fehmi Gökdemir 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki