Durmaz’dan Çeker’e Cevap

İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Darıca’daki 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile ilgili açıklama yapan Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’e, “Yarın taşınıyoruz” diyerek cevap verdi.
07 Ağustos 2015, Cuma - 00:17

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’in Darıca 1 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonundaki sorunları dile getirdiği açıklamasına İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel Durmaz’dan yanıt geldi. Konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyen Durmaz, yeni binaya taşınacaklarını söyledi. Basında çıkan açıklamayla ilgili bazı yanlışların düzeltilmesi nedeniyle açıklama yaptığını belirten Uzm. Dr. Mürsel Durmaz “Darıca’daki 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz doğrudur kiralık yerde. Bir apartman dairesinde zeminin üzerinde. Açıklamada ikinci kat denilmiş ama ikinci kat denilmez ona. Çünkü biz de orada hizmet veren arkadaşlarımızı merdivenle yormak istemeyiz. O bölgede gerçekten bir arsa ve bina bulma problemi vardı.

 

BELEDİYENİN TAAHHÜDÜ VAR

Sağ olsun ben kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum; Darıca Belediyesi bizim bu noktadaki ihtiyacımızı hissetti ve bizim talebimizi kırmadı. 112 istasyon noktası konusunda da yardımcı oldu” dedi. Yeni binanın son haliyle yüzde 98 – 99 oranında bittiğini ifade eden Durmaz, “Normalde mevcut yerde herhangi bir haşeratla ilgili doğrudur bazı şeyler görülmüş ama biz bunu üç defa ilaçlattık. Neticede biz de orada devam edelim istemedik. Yeni yere taşınalım istiyoruz. Belediye’nin bu binanın bitmesi noktasında bize taahhüdü var. Yeni binada basamak, arsanın bulunduğu alanın kendine özgü hale getirilmesi için etrafına çit döşenmesi, ambulansın çıkış yolunun daha kısa mesafe olarak yeninde yapılandırılması, binaya yakın yerde kapı açılması gibi eksiklikler var” dedi.

 

EKSİKLİLER TAMAMLANACAK

Bir süredir olan eksikliklerin tamamlanmasını beklediklerini belirten Durmaz, “Ama tabi artık o sözler olsun bitsin diye beklemeyeceğiz. Biz inşallah yarın temizliğini yapıp taşınıyoruz. Ancak bu eksikliklerin de tabi en kısa zamanda giderilmesini umuyoruz. Bu noktada kimseyi ya da çalışanımızı mağdur etmek gibi bir amacımız kesinlikle olamaz zaten biz onlarla büyük bir aile olarak nitelendirdik kendimizi. Bu noktada biz istedik ki binamız her şeyiyle tam hale gelsin, iç düzenlemesi, eksiklikleri giderildikten sonra taşınmak istedik neticede bu da herhalde zamanla olacak ve bitecek gibi görünüyor. İnşallah belediye de verdiği desteği sürdürecek ve eksiklikler tamamlanacak. Sizin vasıtanızla da ben bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki