Duyar: AK Parti Saadet’i bloke etti

28 Eylül 2015, Pazartesi - 12:49

 

BBP Genel Başkan Danışması ve Kocaeli milletvekili adayı Serhat Duyar, ittifak görüşmelerinde AK Parti’nin Saadet Partisi’ni bloke ettiğini iddia ederek, AK Parti’de bölünmelerin yaşanacağını söyledi

Büyük Birlik Partisi’nin Kocaeli milletvekili adayları Serhat Duyar, Remzi Kaya, Hacı Latif İşcen, Mustafa Özdemir ve Abdullah Kanpara ile il başkan yardımcısı Kadir Ergin, Kurban Bayramı’nı kutlamak için dün gazetemizi ziyaret etti. Ziyaretin gündemi ise 1 Kasım’daki erken genel seçimler ve parti çalışmaları oldu. Bir yandan genel başkan danışmanlığı da yapan Serhat Duyar, yaşanan siyasi gelişmeleri gazetemize değerlendirdi. Duyar, hem SP-AK Parti ittifakı için yapılan görüşmeleri hem de MHP- BBP ittifak söylentisini yorumladı.

OYUMUZ ARTACAK
İlk olarak önümüzdeki hafta Ankara’da yapılacak bir toplantıyla bütün vekil adaylarının tanıtılacağını söyleyen Serhat Duyar, Kocaeli ekibi olarak Ankara’da tam kadro yer alacaklarını söyledi.  Duyar, 7 Haziran seçimlerinden sonra siyasetin daha da kızıştığını söyleyerek, BBP oylarında bir artış yaşanacağını ifade etti. 1 Kasım’daki seçimlerden yine koalisyon çıkacağının altını çizen Duyar, mevcut yöneticilerin ve vekillerin milletin önündeki sorunları çözemediğini dile getirdi.

BARAJI KALDIRACAK

AK Parti’nin geçmişte bir umut olarak ortaya çıktığını ancak aradan geçen 13 yılda ekonomik ve sosyal alanda hiçbir adım atmadığını iddia eden Duyar, önümüzdeki süreçte AK Parti’den yeni bir parti doğacağını bu yüzden kopmaların yaşanacağını öne sürdü. AK Parti’nin 7 Haziran seçimlerinde yüzde 10’luk barajın zararını gördüğünü ifade eden Duyar, sözlerine şöyle devam etti: “AKP seçim sisteminden dolayı iktidar olamadı. Bu yüzden AKP seçimlerden sonra barajı kaldırmak için harekete geçecektir. Biz zaten zamanında barajın olmaması yönünde teklifler sunmuştuk. Siyasette kullanılan paraların şeffaflaşması lazım demiştik.”

MHP YANAŞMADI

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen SP ile AK Parti ittifak görüşmelerini de değerlendiren Duyar, şöyle konuştu: “Mevcut siyasi sitem ne yazık ki ittifak kurmayı engelliyor. Matematiğe vurduğumuzda SP’nin aldığı oy ile ancak 3-5 arası vekil çıkabilir. Ancak SP, AKP’den 20 vekil istedi. Bunun olmayacağı açık ve netti. Ancak AKP bu teklife karşılık görüşme yapabileceklerini söyleyerek bu süreçte SP’yi bloke etti. Çünkü bu teklifin mümkün olamayacağını herkes biliyordu. Bizim MHP ile olan ittifak görüşmelerinde ise teklifi biz yaptık ama MHP ittifaka hiç yanaşmadı.

OYLARI KAYACAK

BBP için 3 vekil olabileceği konuşuldu. BBP ittifak için teklifte bulundu. Ama her kesimden destek alabilecek olan Meral Akşener’i liste dışı bırakan zihniyet karşımızda olunca çok da yorum yapamıyoruz. Bizler BBP olarak aslanlar gibi sahada olacağız. Ve inanıyoruz ki bu seçimlerde MHP ve AK Parti’nin oylarından bize kayanlar olacak. Biz çözüm sürecinden bu güne kadar tüm dediklerimizin arkasındayız. Ve halk BBP’nin tavrını her zaman açık ve net bir şekilde gördü. Bu seçimlerde de bunun yansımasını göreceğiz.”

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki