DYTECH grevinde İŞKUR bildirimi bekleniyor

10 Şubat 2016, Çarşamba - 13:45

Mahkemenin 10 Şubat’ta bitirme kararı verdiği Dytech’te grevde olan işçiler, İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından bildirim yapılmadan grev alanını boşaltmayacağını açıkladı.

DYTECH işçilerinin fabrikada yetkili olan Türk Metal Sendikası’ndan istifa ederek Çelik İş Sendikası’na üye olmasının ardından başlayan süreç grev ile sonuçlanmıştı. Türk Metal Sendikası 5 işçi ile greve çıkmış iş veren ise bu grev ile ilgili itirazda bulunmuştu. 6’ncı İş Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme, iş yerinde 5 işçi ile yapılan grevin 10 Şubat’ta sonlandırmasına karar verildi. Ancak İşkur tarafından grevin sonlandırılması için sendikaya bir bildirim yapılmadı. Yerel mahkemenin üst Yargıtay kararını beklemeden grevi durdurma kararı verdiğini söyleyen Türk Metal Sendikası Başkanı Dytech önünde direnişte olan üyelerinin İşkur bildirimine kadar grev alanını terk etmeyeceklerini açıkladı.

"REFERANDUM YAPALIM"

Çelik İş Şube Başkanı Erdal Yaldız ise, “Türk Metal Sendikası üyelerinin grev alanını terk etmelerini bekliyoruz. Çelik İş olarak sendikamızın ve Türk Metal Sendikası’nın örgütlü olduğu yerlerde referandum yapmayı teklif ediyoruz. Hodri Meydan diyoruz” şeklinde konuşarak Yakup Yıldız’a meydan okudu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki