'Ebola' alarmı!

21 Ekim 2014, Salı - 14:50

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne iki kişi ebola şüphesi nedeniyle tedavi altın alındı. Hastanenin acil kısmı kapatıldı. Hastalar Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne kusma ve yüksek ateş nedeniyle getirilen yabancı  biri  Türk  öteki Mısır uyruklu olduğu belirtilen iki kişi nedeniyle hastanenin acil bölümü kapatıldı. Ebola ihtimalini göz önünde bulunduran hastane yönetimi acil kısıma giriş ve çıkışları durdurdu. Hastane de tedavi altına alınan Nijerya uyruklu kişinin bir gün önce Türkiye’ye giriş yaptığı bildirildi.

DERİNCE’YE SEVK

Ebola şüphesi ile tedavi altına alınan hastalar Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Derince Eğitim ve Araştırma Hastane’nde de olağanüstü hal ilan edildi. Personele koruyucu kıyafet ve maske dağıtıldı. Acil Servis kapatılırken hastalar hastanenin diğer bölümlerine yönlendirildi. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kocaeli’nde Ebola virüsü için referans hastane olarak belirlenmişti. Konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki