EDS ceza yağdırdı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince geliştirilen ve 225 bin liraya mal olan Mobil Elektronik Denetleme Sistemi (Mobil EDS) aracıyla sürücülere 2 yılda 1 milyon lira para cezası uygulandı.
28 Kasım 2015, Cumartesi - 18:56

Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren araçta ikisi trafik polisi 7 görevli, 07.00-19.00 saatlerinde görev yapıyor. Kent genelinde haftalık program dahilinde belirlenen arterlerde pazar günü hariç ihlal yapan araçlar ekip tarafından tespit ediliyor.

1 MİLYON TL CEZA

 Mobil EDS aracı üzerinde bulunan kameralar, elektronik algılama sistemleri aracılığıyla belirlenen alanı kontrol altında tutarak hız ihlali, belirlenen süre üzerinde park ihlali ve şerit ihlali yapan araçları tespit ederek ve ihlal fotoğraflarını kaydediyor. Araçta, park, emniyet şeridi ve hız ihlali tespiti, yüksek hızlı 3G haberleşme, merkeze veri iletimi, ihlal fotoğraf kayıtları, 360 derece hareket sağlayan kamera ve gözlük tipi kamera yer alıyor. Yaklaşık 2 yıl önce hizmete alınan, sabit ihlal tespit noktalarının kurulma olanağının bulunmadığı bölgelerde denetleme yapabilen ileri teknoloji hareketli kameralar ve yüksek kapasiteli algılayıcılarla donatılmış Mobil EDS aracı ile aracı bugüne kadar 10 bin 250 idari yaptırıma, 1 milyon 17 bin lira para cezası kesildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki