Eğitim Bir-Sen’de istişare toplantısı

Eğitim Bir-Sen’de istişare toplantısı
24 Mayıs 2016, Salı - 11:07

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ)’de yetkiyi alan Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube yönetim ve temsilcileri, yetkiyi aldıktan sonra ilk kez bir araya gelerek, geleceğe dönük yapılması planlanan eylemler konusunda istişarede bulundu.

Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı ilk olarak; özlük hakları, üye çalışması, üyelerin aidiyet duygularını pekiştirme, kamu kurum ve kuruluşları ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışma alanlarının geliştirilmesi gibi konulara ağırlık vereceklerini söyledi.

ÇALIŞMA KOMİSYONU KURULACAK

Şube Başkanı Akıncı, yetkili sendika olarak, sadece üyelerin değil, bütün çalışma arkadaşlarının özlük haklarının korunması ve geliştirilmesine yönelik gerekli adımları atmak için çalışma komisyonu oluşturulacaklarını belirtti, “Bu konuda, kurumları aşan düzenleme gerektiren sorun alanları tespit edilerek, Genel Merkez nezdinde yasal sürecin takibi sağlanacaktır. Bu komisyon, bir taraftan Kamu İdari Kurulu (KİK) çerçevesinde çözüme kavuşturulması gereken sorunları ve çözüm yollarını tespit ederken, diğer taraftan önümüzdeki aylarda yapılacak olan Banka Promosyon anlaşmasında, çalışanlar lehine en iyi sonucun alınması için sendika olarak gerekli ön çalışmalar yapılacak ve süreç takip edilecektir.” dedi. Saha çalışmalarının devam edeceğini, STK’larla sıkı iletişim içinde olacaklarını anlatan Abdulvahap Akıncı, “Özellikle, toplumun ihmal edilmiş olan yaşlılar, kadınlar, çocuklar, engelliler gibi zayıf kesimlerine yönelik projeler geliştirilerek, diğer STK ve kamu kurumlarıyla ortak çalışmaların hayata geçirilmesi planlanmaktadır” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki