Eğitim İş’ten 1 Mayıs için ‘Taksim’ çağrısı

27 Nisan 2015, Pazartesi - 23:42

 

 

 

Eğitim İş Kocaeli Şubesi, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında Taksim’de olacaklarını duyurarak tüm emekçi kesimlere etkinliklere katılma çağrısında bulundu

Eğitim İş Kocaeli Şubesi yaklaşan 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesinde yaptığı toplantıda, hükümet tarafından kutlamaların yapılması yasaklanan Taksim’e gideceklerini duyurdu. Sendika başkanı Bilal Şener yaptığı açıklamada, “Ülkemizde emekçiler için gün gündem ağır gelmektedir. Memurun iş güvencesinin kaldırılmak istendiği, esnek ve performansa dayalı çalışma şartlarına doğru itildiği, hükümetin kapı kulu yapılmaya çalışıldığı, işçinin taşeron çalışmaya mahkum edildiği, kıdem tazminatına göz dikildiği, öldürüldüğü, örgütlenenin işten atıldığı, çifçinin tefecilerin eline düşürüldüğü, esnafın vergi yükünün altında ezildiği, emeklinin açılık ve sefalaete terk edildiği, gençliğin baskı ve zulme uğradığı, işsizlikle boğuştuğu bir Türkiye manzarasıyla karşı karşıyayız” ifadelerine yer verdi.

TÜM TÜRKİYE’YE ÇAĞRI
İktidarın, yaşanan olumsuz gelişmeleri halkın gözünden kaçırmak için suni meselelerle gündemi meşgul ettiğini savunan Şener, “Halk yoksulluğa doğru hızla ilerlerken, iktidar yoksulluğun sebebi olan yolsuzluklarını, sözde iç güvenlik adı altındaki sıkı yönetim yasalarıyla gizlemenin telaşındadır. Ancak hırsızlar, katiller, yalancılar, emek düşmanları şunu iyi bilmelidir ki; bu böyle gitmeyecektir. Takke düşecek, kel görünecektir. Zulmün hesabını emekçiler soracaktır. Cumhuriyetimizin kazanımları, ülkenin birliği, bütünlüğü ve tam bağımsız Türkiye için 1 Mayıs’ta ülkemizde İşçi Bayramı’nın sembolü İstanbul’daki Taksim Meydanı başta olmak üzere tüm Türkiye’de alanlardayız. Kamu emekçilerini, işçileri, işsizleri, emeklileri, gençleri, birlik, mücadele ve dayanışma gününü kutlamaya davet ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki