EĞİTİM TOPLUMLARIN GELECEĞİDİR

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlköğretim Haftası ve 2014-2015 Eğitim Öğretim döneminin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm öğretmen ve öğrencilere başarılı bir eğitim-öğretim dönemi temennisinde bulundu.
15 Eylül 2014, Pazartesi - 16:55

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yeni bir eğitim öğretim dönemine başladığımız bu günde özelliklere öğretmen ve velilere çok iş düştüğüne vurgu yaparken, “insan yetiştirmek gibi çok kutsal bir görev yapan değerli öğretmenlerimize çok iş düşmektedir. Geleceğimiz olan çocuklarımızı her anlamda nitelikli bireyler olarak yetiştirme ve onların ruhen ve bedenen sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak gibi önemli vazifeleri bulunan öğretmenlerimiz geleceğimizi şekillendirmektedirler. Aynı şekilde velilerimize de önemli görevler düşüyor. Velilerimiz de olumlu ve yönlendirici destekleriyle ve çocuklarımıza yapacakları rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacağı gibi öğretmenlerimize de destek vereceklerdir.”

 

BİLGİ EVLERİMİZ EĞİTİME BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

Başkan Karabacak,Darıca’nın eğitim anlamında son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştirdiğine vurgu yaparak temel hedeflerinin ilçeyi bir eğitim yuvası haline getirmek olduğunu ifade ederken, kendilerinin de belediye olarak , her alanda eğitime katkı sunma çabası içinde olduklarına vurgu yaptı. Başkan Karabacak, yeni yapılan okulların arsa paylarının temizletilmesi, hayırsever işadamlarıyla görüşülerek okul yapımında  desteklerinin alınması gibi çabaların yanı sıra yıl boyunca okullara sağladıkları araç gereç ve malzeme temini ile okul binalarının bakım, onarım ve çevre düzenlenmesi gibi konularda eğitime destek verdiklerini ve bundan sonraki süreçte de katkılarının süreceğini ifade etti. Başkan Karabacak ayrıca dokuz ayrı mahallede kurdukları bilgi evleriyle beş binin üzerinde öğrenciye değişik alanlarda eğitim verdiklerini ifade etti. Bu düşüncelerle 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilçemize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle İlköğretim Haftasını kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki