Eğitimciler rotasyona hayır dedi

22 Nisan 2015, Çarşamba - 23:38

 

MEB’in yeni yönetmeliğe göre atamalara getirdiği rotasyon uygulamasına tepki gösteren Eğitim Sen üyeleri, “MEB bize eziyet etmekten vazgeçsin” çağrısında bulundu

Eğitim Sen Kocaeli Şubesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğine tepki göstermek amacıyla Belediye İş Hanı önünde bir basın açıklaması düzenledi. Grubun sözcülüğünü üstlenen Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca, öğretmenlerin çalışma sürelerine bağlı olaral zorunlu rotasyona tabii tutulmasının eğitim alanındaki hiçbir sorunun çözümünde etkili olmayacağını savundu. Omurca, “Öğretmenlere rotasyon uygulaması yeni bir tasfiye mantığı ile ele alınmaktadır. Zorunlu rotasyon dayatmasına karşı hukuksal ve örgütsel açıdan mücadele edeceğimiz bilinmelidir” dedi.

EZİYETTEN VAZGEÇİN
Omurca açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Aday öğretmenlere performans değerlendirme, yazılı, yazılı ve sözlü sınav, iş güvencemize yönelik açık bir saldırıdır. Yeni yönetmeliğe göre aday öğretmenler, en az bir yıl fiilen çalışmak ve performnas değerlendirmesine göre başarılı olmak şartlarını sağlamak kaydıyla, yazılı veya hem yazılı hem de sözlü  sınavda başarılı bulunursa öğretmenliğe atanabilecek aksi durumda memuriyetle ilişkisi kesilecektir. Şimdiden büyük tepki çeken düzenlemeye ne öğretmenlerin ne de sendikanın onay vermesi mümkün değil. MEB, gönüllük ve teşvik esasına dayalı çözümler üretmeli, bizlere eziyet etmekten vazgeçmelidir”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki