Eğitimciler sokağa döküldü

14 Şubat 2015, Cumartesi - 11:59

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi'nin anadilde eğitim ve nöbet tutmalarını protesto etmek için gerçekleştirdikleri yürüyüş Merkez Bankası önünden başladı. Havanın soğuk olmasına rağmen eğitimciler yürüyüşe büyük ilgi gösterdi.

19. Milli Eğitim Şurası’nda din derslerinin 1. sınıftan itibaren zorunlu hale getirilmesi üzerine Türkiye genelinde boykot çağrısında bulunan Eğitim Sen’in ilimizde örgütlü olan eğitimcileri okullarda derslere girmedi. ‘Laik, bilimsel, ana dilde eğitim ve demokratik yaşam’ sloganıyla 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştiren Eğitim Senli öğretmenler, taleplerini dile getirmek için Merkez Bankası önünden başlayarak Sabri Yalım Parkı’na doğru yürüyüşe geçti. Bir çok sivil toplum kuruluşu, siyasi parti ve çeşitli alevi kültür derneklerinin de katılarak destek verdiği yürüyüşe ilgi büyük oldu. Sloganlar eşliğinde Yürüyüş Yolu üzerinden yürüyen grup, Sabri Yalım Parkı’nda bir basın açıklaması yaptı.

 

CHP’LİLERDEN YOĞUN KATILIM

Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası (MMO) Genel Başkanı Ali Ekber Çakar, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Kocaeli Temsilcisi Vedat Küçük, CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, CHP Kocaeli Milletvekili aday adayları Yalçın Kuşkan, Müzeyyen Topçu Tan ve Ehlinaz Torun, CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, CHP Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, eski İl Genel Meclisi üyeleri Mehmet Kaçar ve Nurhan Atalay, DSP İl Başkanı Hüseyin Özzeren, DSP İl Kadın Kolları Başkanı Meral Uçarı, Halkevleri Başkanı Yaşar Seğmen ve ilimizin bir çok tanınmış siması yürüyüşe katılan isimler arasındaydı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki