“Eğitimde Model Kent Kocaeli”

“Eğitimde Model Kent Kocaeli”
11 Ocak 2017, Çarşamba - 14:11

Kocaeli’mizde   eğitim alanında gelinen son noktayı ve Türkiye’de  model bir eğitim kenti olma hedefi  içinde yapılan çalışmalar ve başarılar hakkında İlimizde yayınlanan yazılı ve görsel basının Yayın Yönetmenleri ve köşe yazarlarıyla gerçekleştirilen basın toplantısı Vali  Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleşti. Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirilen basın toplantıya;  Vali  Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan, Bizim Yaka Gazetesi Köşe Yazarı Galip Ataman  Özgür Kocaeli Gazetesi Haber Editörü Metin Karan, Kocaeli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mesut Akbulut, Demokrat Kocaeli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Erdin Ağdede, Çağdaş Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Mavi Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemalettin Öztürk ve Yazı İşleri Müdürü İlker Akşit, Büyük Kocaeli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İbrahim Gürsel, TV 41 Genel müdür Yardımcısı Selçuk Sevim ve Kocaeli TV Genel Yayın Yönetmeni Kadriye Karademir  ve Valilik  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Birsel Kavcı katıldılar.

Vali  Hasan Basri Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmalarında; “Değerli basın mensuplarımız, İlimizde yayın yapan, ilimizin gelişmesine katkı sunan gazetelerimizin değerli yazarları, yöneticileri ve televizyonlarımızın değerli yöneticileri, bugün sizlerle ilimiz, ülkemiz ve belki hepimiz için çok önemli bir konu olan eğitim başlığında Kocaeli’mizde sizlerin de büyük katkı ve desteği ile gerçekleştirilen ve elde edilen sonuçları ve başarıları paylaşmak için bir aradayız. Genel ve özel eğitim ile son açıklanan TEOG sınavlarının sonuçlarını konuşacağız.

Eğitim; bireyden başlayarak toplumu değiştiren ve bütün toplumsal gelişmeleri belirleyen en önemli insani gelişme alanıdır. Eğitimi ihmal ederek hiçbir konuda ve alanda sürdürülebilir bir sağlıklı gelişme elde etmek, bunu mümkün kılmak ve insani bir değer olarak da gerçekleştirmek mümkün değildir. Eğitim bizim için şüphesiz en öncelikli görev yeri ve hizmet alanımızdır. Bu noktada sonuçlarını zaman zaman paylaştığımız zaman ve büyük bir mutlulukla kamuoyuna taşıdığımız gelişmeler, bir bütün olarak inanmışlığın, bu kavram ve değerlere adanmışlığın ve paydaş ilişkisinde bütün paydaşları bu hedefler doğrultusunda buluşturmamızın bir sonucudur. Kocaeli’nin Milli eğitim Bakanlığına bağlı öğrenci varlığı bir orta büyüklükteki İl nüfusu kadardır. 360 bin civarındaki öğrencimiz lise son sınıfa kadar eğitim alan çok büyük bir camiadır.

KOCAELİ OLARAK EĞİTİMDE SADECE EN ÖNDE OLMAK DEĞİL, MODEL OLMAK SORUMLULUĞU VE ZORUNLULUĞU YÜKLENMEKTEDİR.

Başarı; bilhassa ve özellikle bir ekip, bir bütün ve bir inanmışlık içerisinde bütün tarafların ve paydaşların ortak çabasını, heyecanını ve şüphesiz katkısını içermelidir. Kocaeli’nin sıralaması her alanda ve özellikle insani gelişme değer skalasının en önemli başrolü olan eğitimde sadece en önde olmak değil, model olmak sorumluluğunu ve zorunluluğunu Kocaeli’ye yüklemektedir. Biz bu hedefi önümüze aldık ve bu hedefle çalışmalarımızı tanımlayıp planladık. Kocaeli’ye güvenerek, Kocaeli’nin birikimini bilerek, Kocaeli’nin geleceğini bu anlamda planlayarak bu hedefe büyük bir mutlulukla ve gururla söylemek gerekir ki adım adım yaklaşmaktayız. Temel olarak bütün alanlarda bir bütün olarak eğitimi, güncel, geçerli bir değerlendirme sürecine konu ediyoruz. Güzel ve gurur verici sonuçlar alıyoruz. “ diyen sayın valimizin anlatımı ile Milli Eğitim Müdürlüğü ;  ilimizdeki Merkezi  Sistem Sınavları Ortak Sınav sonuçları ile Eğitimde yükselen değer Kocaeli ile ilgili sunumun gerçekleştirdi. Sunumun ardından Vali Güzeloğlu yayın yönetmenleri ve köşe yazarlarının sorularını  cevaplayarak,   birlikte olmaktan memnuniyet  duyduğunu belirterek, katılımlarından dolayı teşekkür etti ve toplu fotoğraf çektirdi.   

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki