Eğitimde Örnek Olduk.

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Çayırova Gençlik Merkezi ve Bilgi Evlerinde öğrenciler ve veliler ile bir araya geldi.
25 Aralık 2013, Çarşamba - 17:14

 Gerçekleştirilen ziyarette başkan Akbaş’a belediye meclis üyeleri Orhan Keskin ve Mustafa Necati Kaya, AK Parti Çayırova İlçe Başkan Yardımcısı Battal Yaşaroğlu eşlik etti.

 

350 öğrencinin kayıtlı olduğu Cumhuriyet Mahallesi Bilgi evinde geçtiğimiz günlerde yapılan deneme sınav sonuçları gerçekleştirilen veli toplantısı ile açıklandı. Dereceğe giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği toplantıya katılan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, belediyecilik hizmetinin yol ve park yapmaktan öte eğitime, spora ve kültürel etkinliklere destek olmak, bunları geliştirmek olduğunu ifade etti. Sözlerine devam eden başkan Akbaş “Türkiye’de örnek olan ÇAYEP projesi ile ilçemizin eğitim seviyesini yükseltmeyi hedeflemiştik. Bu proje kapsamında yapılan deneme sınavları ve kitap, doküman desteği ile öğrencilerimizin başarı seviyesini yükselttik. İl genelinde yapılan sınavlarda ilk yüze giren başarılı öğrenciler yetiştirdik” dedi. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji derslerinden deneme sınavında başarı elden eden öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Velilerinde yoğun ilgi gösterdiği toplantıda bilgi evlerinin sadece öğrencilere ait olmadığı, velilerinde gelip kütüphaneden faydalanabileceği ifade edildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki