Ekim ayında açılıyor

Ekim ayında açılıyor
02 Mart 2016, Çarşamba - 13:12

Sağlık Bakanlığı’nın İzmit’te yaptırdığı Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yeni binasında, inşaatın yüzde 90 seviyesine ulaştığı , kaba inşaatın bu ay sonunda biteceği, hastanenin planlandığı gibi 29 Ekim’de açılacağı öğrenildi.

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve il yönetim kurulu üyeleri, bugün Kocaeli Devlet Hastanesi yeni binasını gezerek bilgi aldılar. AK Parti İl Yönetimine  Kocaeli  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri  Dr. Şenol Ergüney ile  Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi  Dr.Adem Çalık eşlik ettiler.  Müteahhit Elron-Tema firmalarının  yetkilileri, inşaatın seyri konusunda  ilgi verdi. Müteahhit firma yetkilileri,  aba inşaatın bu ay sonunda biteceğini açıkladılar. 

CEYHAN TEŞEKKÜR ETTİ 

Hastane inşaatını gezen AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,   Kocaeli Devlet Hastanesi’nin şehir merkezinde bulunduğunu, bu nedenle İzmit’in en önemli sağlık kuru olduğunu vurguladı. Ceyhan, Hastane inşaatında emeği geçen herkesi kutlayıp, teşekkür etti. 

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yeni binası, 80’i onkoloji bölümüne ait olmak üzere 320 yataklı olacak.  Hasta odaları çift yataklı  olarak düzenleniyor. 24 yataklı acil servis, 40 yataklı  yoğun bakım ünitesi bulunacak. 

TRAFİK DÜZENİ SAĞLANMALI 

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yeni tesisleri tamamlanırken, bölgede trafik düzeni için yeni önlemlerin de şimdiden alınması gerekiyor.  Yeni hastanenin giriş kapısı  KOÜ’nün Anıtpark yereşkesi tarafından olacak.  Hastanenin acil servis girişi ise, Santral tarafında bulunacak.  Hastane ana giriş kapısının rahat çalışabilmesi için  bu bölgedeki barakaların kaldırılması, giriş yolu açılması gerekiyor. Santral tarafındaki  acil giriş kapısının rahat çalışabilmesi için de İnönü Caddesi’nin bu bölümünde yeni bir trafik düzenine ihtiyaç var. Aksi halde, hastane açıldıktan sonra ulaşımda çeşitli sıkıntılarla karşılaşılması kaçınılmaz olacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki