Ekmeği ne zaman 1 liraya alacağız ?

Ekmeği ne zaman 1 liraya alacağız ?
22 Eylül 2016, Perşembe - 09:56

Kocaeli Valiliği dün Kocaelililerin büyük bir bölümünü sevindiren bir kararı duyurdu. Valiliğin mahkemeye taşıdığı ekmek zammı konusunda alınan nihai kararla birlikte ekmeğin fiyatı 1.25 liradan 1. liraya düşürüldü.

 

Bugün hala ekmek her yerde 1.25 liradan satılıyor. Peki 1 liralık ekmek ne zaman satılmaya başlanacak? 
Önce mahkeme kararının Fırıncılar Odasına tebliğ edilmesi gerekiyor. Konunun titiz takipçisi olan Valiliğin hiç zaman kaybetmeden bugün gerekli mercilere mahkeme kararını tebliğ etmesi bekleniyor. Bu kararın ardından ekmek artık her yerde 1 liradan satılacak. Bu kararın denetimi ise Ticaret İl Müdürlüğü’nde olacak.
Bu emsal karar sonrası Türkiye’nin pek çok ilinde yeni mahkemeler açılması da gündeme geldi. Çeşitli ilerde sivil toplum kuruluşları ve tüketici dernekleri, Kocaeli’de mahkeme kararını emsal gösterip yeni davalar açmaya hazırlanıyor. Kocaeli’de alınan bu örnek karar ülke çapında büyük ses getirecek.
Mahkeme kararında da belirtildiği gibi Kocaelililere 10 ay boyunca zamlı ekmek yemelerine sebep olanlar buna ne cevap verecek? Birkaç gün içinde Fırıncılar Odası’ndan ve Esnaf Odaları Birliği’nde bir açıklama yapılması bekleniyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki