Ekmekten sonra ulaşıma da zam geliyor

16 Aralık 2015, Çarşamba - 13:25

Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası, yine zam istedi. Büyükşehir belediyesi ile yapılacak olan görüşmelerin ardından zam kararı uygulanmaya başlanacak.

Asgari ücrete daha zam gelmeden halkın temel ihtiyaçlarına ise peş peşe zamlar geliyor. Ekmeğe yapılan 25 kuruşluk zamanın ardından bu kez ulaşıma zam geliyor. Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası, şehir içi ulaşımına yüzde 5 ile 15 oranında zam talep ediyor. Akaryakıt fiyatlarında sürekli bir düşüşün yaşandığı bu günlerde hala ve hala giderlerin arttığı ve zam yapılması gerektiğini söyleyen Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, kent genelindeki hatlara yüzde 5 ile 15 arasında değişen oranda zam talep ettiklerini söyledi.

 2.25 LİRAYA YÜKSELECEK

 Zam talebini, Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimi olan Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) ilettiklerini söyleyen Kurt, görüşmelerin Ocak ayında başlayacağı bilgisini verdi. Kurt, en geç Şubat ya da Mart ayından zamlı tarifenin hayata geçirileceğini söyledi. Zammın ardından Kocaeli 12 ilçede bulunan tüm hatlarda yeni bir düzenlemeye gidilecek. İzmit kent içinde 2.10 olan tam ücret ücretin 2.25 liraya yükseleceği tahmin ediliyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki