AK Parti Kartepe ilçe istişare kurulu toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, "Ölene kadar sefer görev emrine uyacağız, milli menfaatlerimiz için cephede yer alacağız" dedi

AK Parti’de il istişare toplantılarının ardından ilçe istişare toplantıları da devam ediyor. Karamürsel, Başikele, Kandıra ve Derince ilçelerinin ardından 5. ilçe istişare toplantısı da dün Kartepe'de yapıldı. AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve yönetim kurul üyelerinin ev sahipliği yaptığı İlçe İstişare Kurulu toplantısına, İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman ile İl başkan yardımcıları, Şahin Talus, İbrahim Gürsel, Muharrem Top, Samet Taşdelen ve Fatma Nilgün Erciyes katıldı. İlçe binasında yapılan toplantıya, aralarında eski belde belediye başkanlarının da bulunduğu 130 İlçe istişare kurulu üyesinden büyük bölümü katıldı.

 

İLÇELER ARASINDAN BİRİNCİ OLDUK
İstişare toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, "120 bini aşan nüfusu olan Kartepe’de yüzde 58’e yakın oy oranına ulaşarak Kocaeli’de ilçeler arasında birinci olduk. Seçimlerde aday çıkaramayan bazı partilerin bugün ulaşamayacakları hayaller görüyor. Partimizin üye sayısının 21 bin 464 olduğunu, kendilerinin de içinde bulundukları ittifakın toplam oyundan fazla olduğunu hatırlatıyorum” dedi.

 

ESKİ BAŞKANLARA TEŞEKKÜR ETTİ
Toplantıda konulan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, "Çok büyük emekler verilerek bu noktaya gelindik. İlçemizde hem teşkilatçılık hem de belediyecilik açısından güzel hizmetler yapıldı. Emek veren muhtarlarımıza eski belde belediye başkanlarımıza, geçmiş dönem ilçe belediye belediye başkanlarımız Şükrü Karabalık ve Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

KARTEPE'DE HAREKETLİLİK BAŞLADI
Kocaman şöyle konuştu: “Yeni dönemde, Kartepe geleceğini şekillendirmek için sizlerle istişare yaparak gerçekleştirmek istiyoruz. Kartepe’de hareketlilik başladı. Birlik beraberliğimiz devam ettiği müddetçe, fitne içimize girmediği sürece ki bugüne kadar girmedi; bu nedenle her zaman başarılı olacağız. Kartepe Belediyesi ekip arkadaşlarımla teşekkür ediyorum; birlikte verimli çalışma temposu içindeyiz. Önümüzdeki günler daha heyecanlı icraatlara yönelik çalışmalarımız olacak”

 

ÇÖZEMEDİKLERİ FOTOĞRAF BURADA
 “Muhalefetin çözemediği, anlayamadığı fotoğraf burada” diyerek konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Siyasette küçük, büyük parti yok. Hayal aleminde yaşayan, siyaset sahnesinde olanlar bizim yaptığımız güzel hizmetlerimizi anlamıyor, anlamak istemiyor. Sizin gayretlerinizin boşa çıkmadığını bugün hep beraber yaşıyoruz” dedi. AK Parti İl Başkanı Ellibeş, “Her önümüze sandık geldiğinde Türkiye ortalaması 5-10 puan üstünde oy aldık. Her birinizin emeği, göz yaşı, maddi manevi desteği var. Bunu kimse unutmaz, unutamaz. AK Parti Kocaeli Teşkilatları Türkiye’ye örnek bir yapıdadır" dedi.

 

EN BÜYÜK DESTEĞİ VERELİM
Recep Tayyip Erdoğan’ın ötesinde kimsenin adamı olmadığını ifade eden Ellibeş şunları söyledi: “Bu kutlu davanın bugünlere gelmesinde emeğiniz, alın teriniz var. Yaptıklarımızdan teşekkür alıyoruz ama teşekkür almasak ta fark etmez; davamıza küsecek geri düşecek değiliz. Cumhurbaşkanımızın milletimiz için yaptığı mücadelesinde dün nasıl yalnız bırakmadıysak bugün de bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Dost, müttefik bildiklerimiz devletlerin hepsi bizi yarı yolda bıraktı. Bırakmayan bir tek Türk milleti var. Bu yolda yürüyen Cumhurbaşkanımızı yarı yolda bırakmak lüksümüz yok, birilerinin hataları yüzünden davamıza küsmek, darılmak yok. Ölene kadar sefer görev emrine uyacağız; milli menfaatlerimiz için cephede yer alacağız. Kişisel beklenti olmadan bu yolda bizlerle yola yürümeye devam edelim, Kocaeli’den en büyük desteği verelim”

 

TEK ADAYLI KONGRE HEDEFLENİYOR
AK Parti İl Başkanı Ellibeş, kongre sürecini değerlendirdi, “Tek adaylı kongre hedefleniyor. Mevcut ilçe başkanları ile devam edilip edilmeyeceğine karar verilecek, daha sonra yola devam edilecek. Bizim her daim görmek istediğimiz büyük fotoğraf. Bu büyük fotoğrafın hedefinde Recep Tayyip Erdoğan var. Kocaeli Teşkilatlarının var olan marka değerini daha üst seviyelere taşıma gayretinde olacağız" Ellibeş, aralık ayında ilçe ve il danışma meclisi toplantılarını yapacaklarını belirtti, “Teşkilatların temel taşları mahallelerimizdir. Ziyaret ettiğimde, beklediğimin üstünde teşkilatla buluştum. Bize düşen teşkilatların üzerine konan tozun bulutunu kaldırmak için bize düşen üflemek” ifadelerini kullandı
Bu haber 2019-11-09 15:38:25 eklendi