EMEKLİLER EŞİTLİK İSTEDİ

Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi 30 Haziran Emekliler Günü nedeni ile Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.
30 Haziran 2015, Salı - 16:28

Programa Emekliler Derneği Gebze Şube Başkanı Ali Tunç, yönetim kurulu ve dernek üyeleri katıldı.  Emekliler Derneği Gebze Şube Başkanı Ali Tunç çelenk sunumu sonrasında basın açıklaması yaptı. Emekler Günü’nün 17’nci kez kutlandığını ifade eden Tunç şunları söyledi; “ Ülkemizin imarı ve inşası için koyduğu hedeflerden asla sapmadan gururla onurla çalıştık. Kutsal hak olan emekliği bizlerde hak ettik. Bu hakkı da her zaman büyük önderimizin bizlere bıraktığı çağdaş ülkelerin bir nimeti olarak gördük ve kıymetini bildik. Kurduğu ve tüm dünyaya örnek eseri olan Türkiye Cumhuriyeti sayesinde bugün 11 milyon emeklimiz bulunuyor. 

EMEKLİLER, RAHAT BİR NEFES ALALIM
Ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntıların yükünü en çok emekliler çekmektedir. Emeklilerimizin artık rahat nefes alma zamanı gelmiştir. Kurulacak olan koalisyon hükümetinden beklentilerimiz var. Çünkü seçim döneminde bütün siyasi partilerin verilen vaatleri var. Bizleri beklentiye yönlendirdiler. Şimdi bu vaatlerin gerçekleşmesini bekliyoruz. Vaatlerimiz ise intibakta eşitliğin sağlanması, gösterge sistemine geri dönülmesi, 5510 sayılı yasadaki enflasyon endeksi hükmü değiştirilmeli emekliye refah payı verilmeli, vergi iadesindeki haksızlık giderilmeli yüzde 4 olarak ödenen vergi iadesi yüzde 10’a çıkarılmalı,2007/21 sayılı Başbakanlık genelgesine tüm emekliler ibaresi eklenerek promosyonu işçi, BAĞ-KUR emeklileri de almalıdır. Sağlık hizmetlerinde muayene ve ilaç reçete katkı paylarından muaf tutulmalı, yılda iki kez dini bayramlarda iki maaş desteği sağlanmalıdır. Sıraladığımız maddeleri kurulacak hükümetten bekliyoruz” 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki