“EMNİYETİ 1 HAFTA ÖNCE UYARDIM”

“EMNİYETİ 1 HAFTA ÖNCE UYARDIM”
17 Ekim 2015, Cumartesi - 22:27

 

 

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Ankara’da yaşanan katliamdan bir hafta önce yoksul çocukların IŞİD’e katılmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı ve Emniyeti uyardığını söyledi. Tahsin Tarhan, “Gebze’de anne babalar adeta yalvardı. Çocuklarımızı kurtarın diye. Bu sadece bölgenin değil Türkiye’nin sorunu. IŞİD yoksul gençlerden cihatçı devşiriyor” dedi.

 

CHP Kocaeli Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) tarafından Gebze’de bir kahvaltı düzenlendi. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan ile Darıca, Gebze, Dilovası ve Çayırova ilçe yönetimleri ve parti üyelerinin katıldığı kahvaltının açılış konuşmasını CHP Kocaeli SKM Başkanı Bekir Yurdagül yaptı. Yurdagül, Türkiye’nin CHP iktidarına hazır olduğunu vurguladı.

 

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise partililere seslendiği konuşmasına Ankara’da 10 Ekim’de yaşanan katliamı hatırlatarak başladı. Türkiye’de IŞİD tehlikesine uzun süredir dikkat çektiğini bildiren Tarhan, “Ankara’daki patlamadan bir hafta önce IŞİD’in aklını çelip Irak’a götürdüğü bir çocuğumuzun ailesi ile buluştum. Kocaeli’de hemen her ilçede IŞİD’in çalıştığını açıklamış, yetkilileri uyarmıştım. IŞİD’in cihatçı devşirdiğini, ailelerin şikayetlerinin güvenlik güçlerince dikkate alınmadığını, IŞİD’in aileleri tehdit ettiğini söylemiştim. Yetkililyere gelin duruma el atın dedim.. Bir hafta sonra Türkiye’deki en büyük katliam Ankara’nın göbeğinde yaşandı. Elini kolunu sallayarak canlı bombalar Ankaraın göbeğinde vatandaşın kalbine hançer sapladı. Canımız acıyor. Gencecik çocuklarımızı toprağa gömüyoruz” dedi.

 

Kahvaltının ardından CHP’liler Gebze sokaklarında vatandaşla buluştu.. 1 Kasım’da neden “Önce Türkiye” diyerek CHP’ye oy atmaları gerektiğini anlattı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki