Engelli Atletlerden İki Türkiye Şampiyonluğu

Engelli Atletlerden İki Türkiye Şampiyonluğu
27 Mayıs 2016, Cuma - 11:04

Aksaray’daki Engelliler H Şampiyonasına katılan Büyükşehirli dört engelli hci, iki Türkiye şampiyonluğu, iki Türkiye ikinciliği kazandı. 
Engelli sporcuları hayata kazandırarak, engelli sporculara büyük destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, bu desteklerinin karşılığını da bir bir alıyor. Engelli Tekvando, Engelli Atletizm, Engelli Karate, Engelli Masa Tenisi’nin ardından Engelli H branşında da kulübe, yeni Türkiye dereceleri geldi. 26 Mayıs tarihinde Aksaray’da yapılan Engelli H Türkiye Şampiyonasına katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü hcileri, büyük bir performans göstererek dört Türkiye derecesi kazandı.
11 ilden toplam 36 sporcunun katılımıyla yapılan şampiyonaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, dört sporcuyla katıldı. 67 kiloda şampiyonaya katılan Cihan Durak 70 kilo kaldırarak Türkiye ikincisi oldu. 49 kiloda yarışmaya katılan Büyükşehir Kağıtsporlu bir diğer hci Ali Rıza Durak, 92 kilo kaldırarak Türkiye ikincisi olan bir diğer isim oldu. 88 kiloda şampiyonaya Büyükşehir Kağıtspor kulübünden iki isim katıldı.
İki ismin çekişmesine sahne olan karşılaşmada 165 kilo kaldıran Selami Altun şampiyon olurken, 140 kilo kaldıran Selçuk Serindere ise ikinci oldu. Müsabakaların ardından şampiyonada dereceye giren hcilere düzenlenen törenle madalyaları takdim edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki