Engelsiz Renkler bu etkinlikte buluştu

Engelsiz Renkler bu etkinlikte buluştu
15 Mayıs 2016, Pazar - 11:26

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen Engelsiz Renkler programı Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kocaeli Genç Girişimciler Derneği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclisi, Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kocaeli Bahçecik Özel Atlantis Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen etkinliğe katılım oldukça fazla oldu. 

DUYARLI OLMALIYIZ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Nesrin Kuşçuoğlu Atar, Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu, çok sayıda davetli ve engelli bireyler ile aileleri katıldı. Etkinlikte konuşan Kocaeli Genç Girişimciler Derneği Başkanı Bilal Bozkurt, “Farkındalık yaratmak istedik. Engelsiz Renkler programı düzenlendik. Katkılarınız için teşekkür ederiz” dedi. KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Mesai harcayan gönüllülere teşekkür ediyorum. Bu iş çok kıymetli. Bizler de KOTO olarak küçük bir katkı sağladık. Bu özel insanlara iş imkanı sağlamaya çalışalım” dedi. Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Nesrin Kuşçuoğlu Atar, “Engelli olmamak olmayacağımız anlamına gelmez. Bu konuda daha duyarlı olmalıyız” dedi. 
ENGELLİ KELİMESİ DEĞİŞMELİ
Büyükşehir Belediye Başkan Danışanı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, “Bütün dünyada 10 16 Mayıs engeliler haftası olarak kutlanıyor. Engelli kelimesi çok şık olmayan kelime. Bu kelimenin değişmesi gerekecek. Bu kadar özel insanların bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hiç bir engel, aşıldığında engel değildir. Önemli olan engelleri birlikte aşmaktır. Engelleri önce yüreğinde kaldırması lazım” dedi. Etkinlik kapsamında sahnelenen ritim gösterisi büyük beğeni topladı. Sonrasında tiyatro gösterisi, trampet gösterisi sergilendi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki