Enpay İşçisine Destek Büyüyor

Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, DİSK kurucusu ve ilk başkan Kemal Türker’in kızı Nilgün Soydan Türker ile Enpay işçilerine destek vermek için fabrikaya geldi.Genel başkan Serdaroğlu yaptığı açıklamada” onurlu mücadelemiz devam edecek, namerde muhtaç ve namerde teslim olmayacağız” dedi.
05 Ağustos 2015, Çarşamba - 15:38

Türk Metal Sendikası ve işverenle yaşanan sorunlar, işçilerin işten çıkarılması, idari izinler ve gözaltıların ardından Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Enpay fabrikasında günlerdir direnen işçilerin yanına geldi. Serdaroğlu, DİSK kurucusu ve ilk başkan Kemal Türker’in kızı Nilgün Soydan Türker ile birlikte fabrikaya geldi. Serdaroğlu ve Türker basın açıklaması yaptıktan sonra işçilere yiyecek ve içecek dağıttı.

 

İŞÇİLER SARI SENDİKADAN KURTULMAK İSTİYOR

Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, “İşveren her gün adam çağırıyoruz. Arkadaşlarımız inatla direniyorlar. Çünkü sendikal haklarının kendilerine verilmesini istiyorlar. Enpay işçilerinin istediği tek şey uluslar arası hakların kendilerine verilmiş haklara saygı duyulması. Buna saygı göstermek istemeyen işveren ise bugüne kadar sürekli baskı, tehdit yaparak sarı sendikaya sahip çıkmaya çalışıyor. İnsanlar işinden olma pahasına buradan sarı sendikadan kurtulmaya çalışıyor. İşveren fabrikanın kapanma tehlikesini göze alarak sarı sendikaya sahip çıkıyor”dedi.

 

VALİ VİCDAN AZABI DUYMUYOR MU?

Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, “Burada arkadaşlarımız yola çıkarken şunu söylediler. Birleşik metal iş bizim kriterlere uygun olan, bizi koruyacaklarına inandığımız, aidatlarımızı kutsal emanet gibi koruyan sendika diyerek yanımıza geldiler. Bizde başından beri yanlarındayız. İşyerlerine polis sokarak zorla arkadaşlarımızı çıkardılar. Kim yaptı bunu bu bölgenin valisi yaptı. Bu vali buradaki yaşanan sıkıntılardan hiçbir vicdan azabı duymuyor. Bu sıcağın altında parasız pulsuz insanların onurlu mücadelelerine bırakın sahip çıkmayı işverenin yanında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

 

NAMERDE MUHTAÇ OLMAYACAĞIZ

Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, “Enpay işçileri mücadele ettiği sürece biz onların yanındayız. Mücadele edeceğiz sonuna kadar bu işverenin benim haklarıma saygı göstermesini sağlayacağım dediği sürece bu onurlu mücadelede yer alacağız. Namerde muhtaç ve namerde teslim olmayacağız. Antidemokratik yasaları, valiliği, başbakanı, cumhurbaşkanı yanına alıp saldırıyorlar. Bizde gücümüz yettiğince karşılığını verip mücadelemizi sürdüreceğiz. Tarihimiz bize bunu öğretmiştir” şeklinde konuştu.

 

SİZİN YANINIZDA OLACAĞIM

DİSK kurucusu ve ilk başkanı Kemal Türker’in kızı Nilgün Soydan Türker, “Ben Sebahat Türker ve Kemal Türker’in kızı olarak burada işçi kardeşlerim olduğu sürece babam, annem ve şahsım adıma bundan sonraki işçi eylemlerinde, gerek sizin istediğiniz gerek benim söylediğim; sizin izninizle olan yerlerde Türker ailesi olarak sizin yanınızda olacağım” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki