Er Meydanında Başpehlivan Kara

15 Haziran 2015, Pazartesi - 14:39

Körfez Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 42. Altın Kiraz Festivali Taşköprü Şenlikleri Yağlı Güreş Müsabakalarında kıran kırana mücadelede İsmail Koç’u mağlup eden Recep Kara başpehlivan oldu.

Yağlı Güreşleri Kıran Kırana Mücadelelere Sahne Oldu

Körfez Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 42. Altın Kiraz Festivali bu yıl dolu dolu etkinliklerle şölen havasında geçti. Çok güzel bir doğal ortamı bulunan sevindikli köyünde yapılan güreş müsabakalarına Körfez halkı yoğun ilgi gösterdi. Bu çerçevede İlk gün kortej yürüyüşü ile başlayan festival diğer gün Yağlı Güreş müsabakaları ile devam etti. Ata sporu olan güreşin devam etmesi ve yaşatılması adına Körfez tarihinde ilk defa ulusal boyutta bir organizasyon tertip eden Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 250 Gr Altın Kemeri Güreşler öncesi basın mensuplarına ve Körfez halkına tanıttı.

Türk güreşinin efsane isimlerinin buluşturan 42. Altın Kiraz Festivali Taşköprü Şenlikleri Yağlı Güreş Müsabakaları kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Türkiye’nin dört bir yanından güreşçilerin katıldığı 42. Altın Kiraz Festivali Taşköprü Şenlikleri Yağlı Güreşine Recep Kara, İsmail Koç, Orhan Okulu ve Serhat Balcı damga vurdu. Sevindikli Köyü er meydanında başpehlivan, baş altı, büyük orta, küçük boy, küçük orta, deste, tozkoparan, teşvik, minik 1, minik 2 ve minik 3 dallarında 361 aşkın sporcu kıran kırana mücadele etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki