ERBAKAN AK PARTİLİLERİ ÇOK KIZDIRACAK!

18 Mart 2015, Çarşamba - 20:01


Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, kendi hakkında AK Parti ile ilgili iddalara yaptığın çıkış ile çok konuşulacak

Fatih Erbakan, katıldığı programda 'Ak Parti'ye geçip Başbakan Erdoğan'ın A Takımı'nda olacak' iddiallarına cevap verdi. Erbakan, 'Başbakan Erdoğan'ın A Takımı'na katılmaktansa Milli Görüş'te çaycılık yaparım daha iyi' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Başdanışmanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Fatih Erbakan, Saadet Partisi Sürmene İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği programa katıldı.

Türkiye ve dünyadaki olayları değerlendiren Fatih Erbakan ülkenin felakete sürüklendiğini söyledi. Dış politikadaki yanlışlara da değinen Erbakan, AKP hükümetinin "komşularımızla sıfır sorun" hedefinden "sıfır komşu" noktasına dönüştüğünü ifade etti.

SIFIR SORUNDAN SIFIR KOMŞUYA

Dış politikadaki yanlışlara da değinen Erbakan, AKP hükümetinin "komşularımızla sıfır sorun" hedefinden "sıfır komşu" noktasına düştüğünü ifade etti. Erbakan, "Bir yıl öncesine kadar komşularımızla sıfır sorun dediler. Bir arada olacağız dediler. Biz de sandık ki gerçekten bunu başarabilecekler. Ama geldiğimiz şu noktada Türkiye'nin bir tane sorunsuz komşusu kalmadı. İran'a cephe aldık, Irak'a cephe aldık. Suriye ile savaşın eşiğindeyiz. Daha geçtiğimiz haftalarda Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanı Irak'a sokulmadı, uçağı sınırdan geri döndürüldü. Büyük ülke olduk derken, bir bakanımızı bile komşu ülke topraklarına indiremez hale geldik. Sayın başbakan bir yandan BM adaletsiz, kararları yanlış diye nutuk atarken, KKTC'nin BM tarafından ortadan kaldırılması anlamına gelen Annan Planı'na destek çıkmıştır. NATO'nun Libya'yı işgal planına destek olmuştur. Bugün İzmirimiz, NATO'nun Güney kanadının komuta merkezi haline gelmiştir. Ondan daha kötüsü ülkemizde tam 28 adet NATO üssü vardır. Ve hiçbir NATO ülkesinde bu kadar çok NATO üssü bulunmamaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN ÇAYCISI OLURUM DAHA İYİ

Erbakan, hakkında çıkarılan "AKP'ye katılacak" iddialarına şöyle cevap verdi:

"Zaman zaman Fatih Erbakan, kardeşleri ile Ak Parti'ye iltihak edecek diye saçma sapan iftiralar atanlar oluyor. Bakın buna yine bu yöreden bir örnek ile cevap vermek istiyorum. Oflulara sormuşlar, Trabzon'a mı yoksa Rize'ye mi bağlanmak istersiniz. Oflulara süre vermişler, düşünün, taşının demişler. Süre dolmuş, kararınız nedir diye sormuşlar:

"Oflular ise biz bir yere bağlanmıyoruz. Eğer çok istiyorlarsa Trabzon bize bağlansın!" demişler. Biz de aynısını AKP için söylüyoruz. AKP'lilere buradan çağrı yapıyoruz. Gelin Saadet Partisi'ne katılın asıl olay işte budur! Biz bu davanın ne kadar şerefli dava olduğunun farkındayız Başbakan Erdoğan'ın A takımında olacak diye ifadeler kullananlar var. Herkes şunu bilsin ki AKP'nin A takımında yer almaktansa Milli Görüş'ün çaycı kadrosunda olmayı tercih ederiz."

Kaynak internet haber portalı

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki