“Erbakan kalbimizde yaşayacak”

Erbakan Vakfı’nın Hanım Kolları İl Temsilciliği Milli Görüşün lideri Necmettin Erbakan’ın eşi Nermin Erbakan’ı andı.
17 Haziran 2015, Çarşamba - 14:37

Anmaya katılan Erbakan’ın kızı Elif Erbakan Altınöz, dava adamlarının arkasında duran kadınların rolünü anlattı. Erbakan Vakfı Hanım Kolları ve gençlik kolları tarafından Milli Görüşün kurucusu Necmettin Erbakan’ın eşi Nermin Erbakan SEKA Park’ta anma programı gerçekleştirildi. Hanım Kolları İl Temsilcisi Meryem Tan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa Erbakan’ın kızı ve Erbakan Vakfı Hanım Kolları Genel Başkanı Elif Erbakan Altınöz ve Erbakan Vakfı’nın başkanı Fatih Erbakan’ın eşi Beyza Erbakan, Hanım Kolları teşkilat başkanı Ayşenur Tedal, Genel Merkez İl ve bölge temsilcileri ve yöneticiler anma törenine katıldı. Törende Erbakan’ın eşi Nermin Erbakan’ın hayatı anlatıldı ve hayata bakış açısı ortaya koyuldu.

MİLLİ GÖRÜŞ ZOR GÜNLER YAŞIYOR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hanım Kolları İl Temsilcisi Meryem Tan, Milli Görüşün çok zor günler geçirdiğini ve Türkiye’nin Milli Görüşe ihtiyacı olduğunu kaydetti. Tan, “Türkiye’de Necmettin Erbakan’lara ihtiyaç olduğu gibi Nermin annelere de ihtiyaç vardır. Bunun için daha çok çalışmamız gerekiyor” dedi. Yapılan sinevizyon gösteriminin ardından Erbakan’ın kızı Erbakan Vakfı Hanım Kolları Genel Başkanı Elif Erbakan Altınöz, teşkilatlara yapılan anma için teşekkür etti. 15 Haziran’ın D-8‘in kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlatan Altınöz, “Nermin Erbakan bugün yaşasaydı, bugünün doğum gününe yakın bir tarih değil, D-8’in kuruluşu olarak hatırlatırdı” dedi.

 

DAVA ADAMI OLMAYI GÖSTERMEK LAZIM

Erbakan Vakfı’nın Erbakan Hoca’nın tanıtımı için kurulmadığını belirten Altınöz, “Erbakan Hoca’nın tanıtılmasının önemli kısmı bir dava adamı olmasıdır. Bu davanın nesilden nesile aktarılması için bu dava adamının tanıtılması gerekiyor. Teorik olarak bazı şeyleri anlatmak bazen insanın aklına yerleşmiyor. Ama yaşayarak anlatılması her zaman farklıdır ve daha iyi anlaşılır. Onun hayatını gözler önüne sererek gençlerimize ve insanlarımıza anlatmamız gerekiyor. Dava adamı olmak demenin bu olmak gerektiğini görecekler” dedi.

SONRASINI ORTAYA KOYACAĞIZ

Dava insanlarının çok taklitlerinin çıktığını söyleyen Altınöz, “Maalesef taklitlerde görülen yanlış örnekler, insanlara verdiği acı tatlar dava insanına mal edilmeye mahkumdur. Yanlış ve acı örnekler hem günümüzde hem de yakın tarihte karşımıza çıktı. İşin esaslarını ortaya koymamız gerekiyor. Dava dediğimiz şey budur ve dava adamı olmakta ancak böyle olmamla olur dememiz gerekiyor. Biz menfaatlerimiz için bir araya gelebilirdik. Erbakan Hocamız bize “evde sadece emel defteri kalır” sözünü öğretti. Bu söz her şeyden sonrasını gösterirdi. Bize gösterdiği her şey ‘e sonra’ kelimesinin sonrasını ortaya koymaktır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki