Erbakan vakfı konferans düzenledi

Erbakan vakfı konferans düzenledi
28 Mart 2016, Pazartesi - 16:04

Erbakan Vakfı Kocaeli şubesi “Yeni Bir Dünya” isimli konferans düzenledi. Konferansta katılımcılara Erbakan Vakfı Genel Merkez Sorumlusu Ümit Çebi tarafından Necmettin Erbakan hayatı ve İslamiyet’in önemi anlatıldı.

Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezinde düzenlenen konferansa Erbakan VakfıKocaeli Temsilciliği Başkan Vekili Hüseyin Küçükkeskin, Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Aras ve üyeler katılırken etkinliğe konuşmacı olarak Erbakan Vakfı Genel Merkez Sorumlusu Ümit Çebi katıldı. 

HER GÜN ŞEHİT HABERİ VAR

Etkinlik kapsamında ideal düzenin nasıl olacağı konusu masaya yatırıldı. Etkinlikte açılış konuşması yapan Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Aras, “Günümüzün en büyük problemi terör. Her gün haber kanalları hava durumu raporu sunar gibi şehit haberi veriyor. Ülkemizdeki bu problemler ancak İslam birliği ve İslam dirliği ile çözülür” şeklinde konuştu. Mehmet Aras daha sonra ceketinin cebinden çıkarttığı fotoğraf ile “işte tüm vatan hainlerinin fotoğrafı burada. Hepsi bu karede” ifadelerini kullandı. 

ERBAKAN HOCAYA İHANET EDİLDİ

Daha sonra konuşma yapan Erbakan Vakfı Genel Merkez Sorumlusu Ümit Çebi ise, “Necmettin Erbakan Hocamız bizlere öyle bir miras bırakmış ki sağcısı, solcusu ateisti karşısında başımız dik geziyoruz. Allah’a şükürler olsun ki böyle bir liderin peşinden koştuk. 2’nci Abdülhamit’e evlatları tarafından yapılan ihanetin aynısı bu topraklar üzerinde Cennet Mekan’da Erbakan Hocaya yapıldı. Biz bunun ıstırabını yaşayan bir teşkilatız. Bizim inancımızda isim çok önemlidir. Erbakan Hocamız oğlunun ismini boşa takmamıştır. Muhammet Ali Fatih Erbakan isimlerinin manası çok derindir ve çok önemlidir” ifadelerini kullandı. 

ERBAKAN, BAĞIMSIZ TÜRKİYE DEMEK

Sözlerine Necmettin Erbakan’ın Türkiye’ye kattığı ayrıcalıklardan bahseden Erbakan Vakfı Genel Merkez Sorumlusu Ümit Çebi, “Erbakan demek bağımsız Türkiye demektir. Bir millet bağımsız değilse inancıyla yaşayamaz köledir. Erbakan bu millete bağımsızlık hakkını vermiştir. Bu milleti Erbakan hocamızın kurduğu o hayattan çıkartıp sefilleştirmişlerdir. Bu milletin peygamber ve Allah’ı arasına perde koymuşlardır. Milleti cihattan uzaklaştırmışlardır. Yer yüzündeki en inançlı Müslüman mücadele eden Müslümandır” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki