Erdoğan: Bıçak kemiğe dayandı

06 Ocak 2016, Çarşamba - 15:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de bugün yaşananların bin yıllık bir hesaplaşmanın tezahürü olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18. muhtarlar buluşmasında konuşma yaptı.

Erdoğan, konuşmasının başında hayatını kaybeden gazeteci Hasan Karakaya için Allah'tan rahmet diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Güvenlik kuvvetlerimiz yerleşim yerlerinde süren bu terör eylemlerine, bölgede yaşayan sivil halka zarar vermemek için azami bir dikkat ve hassasiyetle müdahale ediyor.  Bu da aslında çok kısa sürede sonuçlanabilecek operasyonların nispeten uzun bir zaman dilimine yayılmasına sebep oluyor.Biz, tek bir masum vatandaşımızın hayatını tehlikeye atmaktansa operasyonların uzamasını tercih ettik, tercih ediyoruz.

"ÜÇ BİNDEN FAZLA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Geçtiğimiz yıl yurt içi ve dışında gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 100'ü aşkın terörist etkisiz hale getirildi. Aynı dönemde asker, polis, geçici köy korucusu ve sivil vatandaşlardan da 300 civarında kaybımız var. Şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.Biz bin yıldır bu topraklarda yaşamanın bedelini ödemiş bir milletiz. Bugün oynanan bu oyunların gerisinde bu coğrafyadaki bin yıllık hesaplaşmanın yattığını çok iyi biliyoruz. Fakat ne yapsalar boş. Özellikle son iki yüz yıldır yaşadığımız tüm acılara, maruz kaldığımız tüm haksızlıklara, kayıplara rağmen, işte halen dimdik ayaktayız, eyvallah ayakta durmaya da devam edeceğiz. Bugünkü Türkiye, bu tür ameliyatlar konusunda dirençlidir. Ne bölgemizde oynanan oyunlar ne de içimizde canlandırılan fitneler bizi yolumuzdan alıkoyamayacak.

Rusya'ya gittiler. Onun arkasındaki terör örgütüne silah yardımı yapacaklarmış. Ne yaparlarsa yapsınlar. Bu ruh ve inanç olunca ne bir karış toprağından bir karış veririz ne de hedeflerimizden vazgeçmeyiz. Ne yaparsanız yapın bizi yolumuzdan döndüremeyeceksiniz.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki