Ersoy: Gelin masada çözelim

13 Mayıs 2015, Çarşamba - 10:44

 

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin örgütlü olduğu Gebze, Darıca ve Çayırova Belediyeleri ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSU arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkandı.

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet ve Cuma Karavar tarafından ziyaret edilen Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy, sorunlarının olduğunu belirterek örgütlü oldukları Büyükşehir, İSU, Darıca, Gebze ve Çayırova’da toplu iş sözleşmelerinin devam ettiğini söyledi. 

GREV KARARI ASILACAK

Görüşmelerin 2 bin 500 çalışan ve aileleri ile birlikte 10 bin kişiyi etkileyeceğini de anlatan Ersoy, “Arabulucu safhasındayız. Seçime kadar bitiririz inşallah. Mücadelemiz devam ediyor. Bu olaya kitlendik. Taşeronda çalışan arkadaşlarımızın sorunları var. Cuma günü arabulucu süresi bitiyor. Anlaşma olmazsa grev kararları asılacak. Grev oylaması yapılacak. Kargaşa çıkmadan sözleşmenin masada seçimden önce sonuçlanmasını istiyoruz” dedi.
 
10 BİN KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR

Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, “Bizim yerelde devam eden 2 bin 500 arkadaşı ilgilendiren toplu sözleşme konusu var. Büyükşehir, İSU, Çayırova, Gebze, Darıca olarak toplu sözleşmeler yapılıyor. 2 bin 500 arkadaş, ailesiyle beraber 10 bin kişiyi ilgilendiren bir toplu sözleşme. Arabulucu sürecindeyiz seçime kadar bu sözleşmeyi bitiririz inşallah. Mücadelemiz devam ediyor” diye konuştu

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki