Ersoy: İzmit’te çoğunluğu aldık

İzmit Belediyesi’nde 7 Haziran Genel Seçimlerinin ardından örgütlenme çalışmalarını başlattıklarını belirten Ersoy, çoğunluğu aldıklarını ve cuma gününe kadar 200 üyeye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti
29 Temmuz 2015, Çarşamba - 15:23

İzmit Belediyesi’nde yetki sürecinde örgütlenme çalışmalarını yapan Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, örgütlenme dönemi ile ilgili açıklama yaptı. 250 işçisi olan ve Genel-İş Sendikası’nın yetkili olduğu İzmit Belediyesi’nde işçilerin tercihlerini yaptığını söyleyen Ersoy, işçilerin tercihlerine saygı duyulmasını istedi. Amaçlarının cuma gününe kadar 200 işçiyi üye yapmak olduğunu söyleyen Ersoy, Genel-İş Sendikası’nın içerde algı operasyonu yaptığını kaydetti. Ersoy, İzmit Belediyesi’nin ücret noktasında gerilediğini de belirtti.

BASKIYI ŞİDETTELE REDDEDİYORUZ

Örgütlenme çalışmalarımızı 7 Haziran seçimlerinin ardından başlattık. Bundan önce de görüşmelerimiz vardı. Ama kayıtlara bu tarihten sonra başladık. Bu gün itibariyle 140 üyemiz oldu. 3 gün daha örgütlenme çalışmalarımız devam edecek. Zaten çoğunluğu aldık. İşverenin baskısı söylemini şiddetle ret ediyoruz. çok iyi bir çalışma ekibimiz var. Onlarla birlikte örgütlenme çalışmalarını yapıyoruz. Örgütlenme çalışmalarımız hem içerideki ekip hem de dışarıdaki dostlarımızla birlikte yürütülüyor” dedi.

SONUCA SAYGI DUYULSUN

Yetki için 3 Eylül’de başvuru yapacaklarını belirten Ersoy, “Yetki sürecinin ardından çıkacak olan sonuca saygı duyulmasını istiyoruz. Cuma gününe kadar işçi arkadaşlarımızın üçte ikisini üye yapmak. Hedefimiz 200. Buna itiraz edileceğini düşünmüyorum. Geçmişte belediyelerin birleşmesinde müracaat tarihi ile ilgili sıkıntı var. Ama şimdi öyle bir sıkıntı yok. Burada toplu sözleşme ve işçilerin hangi sendikada olduğu e-devlet üzerinde belli. Burada yetki itirazı çalışanları cezalandırmaktır” dedi.

ALGI OPERASYONU YAPILMASIN

Genel-İş Sendikası’nın işçilere verdiği yalan beyanların olduğunu ifade eden Ersoy, “Biz burada kesinlikle yetkiye itiraz etmeyeceğiz. Toplu iş sözleşmesi sürecinde bizim hak kayıplarının yaşanmasına neden olacağımızı söylüyorlar. Biz asla işçilerin kazanılmış hakları dokundurtmadan yeni haklar alınmasını sağlayacağız. Bugün İzmit Belediyesi’nde kaybolan iş barışını yeniden sağlayacağız. Çalışma koşularının daha iyi olması için söz veriyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki