Eşitti; Gayri Meşru Bir Harekettir

Eşitti; Gayri Meşru Bir Harekettir
24 Temmuz 2016, Pazar - 23:03

Türkiye Beyazay Derneği Kocaeli Şube Başkanı Furkan Uğur Eşitti, "15 Temmuz akşamı yapılan darbe girişimi gayri meşru bir harekettir" dedi

Türkiye Beyazay Derneği Kocaeli Şube Başkanı Furkan Uğur Eşitti, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından açıklama yaptı. Eşitti, yazılı olarak yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı; "Derneğimizin kurulmasında büyük emek ve desteği olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarıdır. Bu alçak girişimde asıl hedef Cumhurbaşkanı başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletidir. Darbeler gayr-i meşru hareketlerdir. Halkın oyu ile seçilmiş bir hükümete yapılmıştır ve başarılı olsa da, olmasa da gayri meşrudur.

BİZLERİ SEVİNDİRDİ
15 Temmuz 2016’da da ihtilal girişimi yapıldı. Darbe girişimi; ülkemizin ve milletin dik duruşu, devletine olan bağlılığı, Cumhurbaşkanına olan güven ve desteği sayesinde bastırıldı. İnancım odur ki en kısa sürede normale dönülecek ve ülkemiz 2023 hedeflerine doğru hızla yürüyecektir. Son ihtilal girişimi, bütün ordumuzun bu hareketin içinde olmadığını görmek bizleri sevindirmiştir. Bir kısım üst rütbeli askerin de bu darbede muvaffak olması zaten düşünülemezdi.
HALKIN OYLARIYLA

Son darbe girişimine bütün milletin tepkisi takdire şayandır. Bu darbeye sadece iktidar yanlısı insanlar değil bütün milletimiz karşı çıkmış, yollar, meydanlar, alanlar hınca hınç insanlarla dolmuştur. O gece bir taraftan gökleri yırtan uçak sesleri, diğer taraftan minarelerden yükselen sala sesleri arasında çalkalandı durdu. Sala sesleri bir gece de birçok kereler verildi. Ümit ederiz ki bundan sonra artık bir darbe girişimi yapılamaz. Halkın oylarıyla gelenler yanlış icraatları varsa yine halkın oylarıyla yıkılırlar."

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki