Eski başkanın davası ertelendi

27 Ocak 2015, Salı - 22:00

Görevi kötüye kullanmak gerekçesiyle yargılanan Derince eski Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve beraberindeki 5 kişinin yargılandığı dava sanık beyanlarının hazırlanması için 9 Nisan’a ertendi.

Kocaeli 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesinde görülmeye devam edilen davaya Aziz Alemdar ve diğer sanıklar katılmazken Avukatları Selim Selami Çakır katıldı.  Derince Belediyesi eski Başkanı Aziz Alemdar ve 5 çalışma arkadaşı hakkında görevi kötüye kullandıkları gerekçesiyle dava açılmıştı. Daha sonra dava dosyası Alemdar’ın yeni açılan bir başka dosyasıyla birleştirilmişti. ABM Mühendislik, ARA Danışmanlık ve Belediye Aşevi ile ilgili yapılan doğrudan teminlerde yaşanan usulsüzlük iddialarıyla ilgili görevi kötüye kullanmak gerekçesiyle yargılanan Derince Belediyesi eski Başkanı Aziz Alemdar ve beraberindeki 5 kişinin yargılanmasına Kocaeli 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesinde devam edildi. 

 

Duruşmada Aziz Alemdar ve 5 çalışma arkadaşının avukatı Selim Selami Çakır sanık beyanlarını hazırlamak için ek süre talep etti. Görülen duruşmada mahkeme heyeti dava eksiklerin tamamlanması, delillerin mahkemeye sunulması ve sanık beyanlarının hazırlanması için avukatın istediği ek süreyi vererek duruşmayı 9 Nisan tarihine erteledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki