Eski Cumhuriyet Başsavcısı KYÖD’e üye oldu

Eski Cumhuriyet Başsavcısı KYÖD’e üye oldu
22 Mayıs 2016, Pazar - 12:17

İlimizde 2001- 2006 yılları arasında görev yapan eski Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Dikmen Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD)’e üye oldu.Dikmen, “Büyük bir aşkla bağlı olduğum mesleğimden emekliliğime 12 yıl kala ülke yargısının içinde bulunduğu sorunlar nedeniyle, başka bir platformda aktif mücadele edebilirim diye ayrıldım. Ülke ve dünya sorunlarına duyarlılığı nedeniyle KYÖD’ e üye oldum” dedi. KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen törene eski Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Dikmen ile birlikte; KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz, eski KYÖD ve ADD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü, KYÖD üyesi CHP’li Başar Değer, ADD Kocaeli Şube Başkanı Orhan Özdemir katıldı. Dikmen’in üye başvuru formunu KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz ve KYÖD eski başkanı Mustafa Küpçü imzaladı.

ÜYELİĞİ İLE GÜÇ BULACAĞIZ
Törende ilk olarak konuşan eski KYÖD Başkanı Mustafa Küpçü, İbrahim Ethem Dikmen ile Kocaeli’de görev yaptığı dönemde yakın bir dostlukları olduğunu söyleyerek, “Sayın Dikmen Kocaeli’ye döndükten sonra da KYÖD’e üye olmak istediğini söyledi. Sayın Dikmen ismi herhangi bir olumsuzluğa bulaşmamış pırıl pırıl bir insan. Kendisinin üyeliği ile güç bulacağız” dedi. KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz ise, “Dikmen’in benim dönemimde derneğimize üye olmasından onur ve gurur duydum” dedi. KYÖD’e üye olan İbrahim Ethem Dikmen ise, “2012 yılında emekli oldum. Sonrasında serbest avukatlık yapmaya başladım. Nereye yerleşeyim diye düşündüğümde aklımda ilk olarak Kocaeli vardı. Emeklilik sonrası ilk kez bir derneğe üye oluyorum. Bundan sonra KYÖD’ lüyüm” dedi. 

Dernekte hukuk alanında çalışmalar yapacağını söyleyen Dikmen, “KYÖD’ ün dünya ve ülke sorunlarına olan duyarlılığını, elit ve seçkin ortamını, nezih kişilerden oluşan, sosyal ve kültürel hayata katkıda bulunan bilim adamı, gazeteci, sanatçıların yer aldığı, iyi şeylerin yapıldığı bir dernek olduğunu biliyorum." dedi. 
İBRAHİM ETHEM DİKMEN KİMDİR?
1958 Tokat doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 26 yıl savcılık, 20 yıl başsavcılık yaptı. Son 5 yıldır serbest avukatlık yapıyor. Evli 2 çocuk babası. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki