Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, federasyonlaşma sürecine girdi, ilk dernekler resmen kuruldu. Dernekleşen temsilcilikler arasında Gebze'de bulunuyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak ve yönetimi, Bolu’da gerçekleştirdikleri kampta federasyon olma kararı almış, bu karar; sonrasında İstanbul’daki dernek genel merkezinde gerçekleştirilen genel kuruldaki tüzük değişikliği ile resmiyete dökülmüştü. Derneklerin kurulması sonrası, federasyonlaşma sürecine hızla geçileceği belirtilmişti. Ve öyle de oldu. İlk aşamada 5 derneğin kurulması yeterli iken EYT SYDD, 6 ilde dernekleşmeye start verdi. Gazetemize yapılan açıklamada; Bursa, Gebze ve İstanbul’da Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri resmen kuruldu.

Trakya bölgesinde ise imzaların yarın atılacağı, İzmir’de dernek kurulumunun haftaya gerçekleştirileceği, Çanakkale’de ise evrakların yarın tamamlanıp, dernek kuruluşunun yapılacağı öğrenildi. Kocaeli’de malumunuz 2 tane temsilcilik var. Biri Kocaeli, diğeri Gebze temsilciliği. O temsilciliklerden Gebze, dernekleşen ilk temsilciliklerden oldu. Kocaeli’nin dernekleşme süreci ise henüz net değil. Bu derneklerin kurulmasının ardından kapsamını ABO, staj mağduriyeti ve EYT’nin de ötesine taşıyacak olan federasyonun da temelleri atılmış oldu. Artık, EYT SYDD’nin federasyonlaşmasında bir engel kalmadı. Seçimlere doğrudan etki ederek gücünü ortaya koyan EYT SYDD, bundan böyle ülke gündeminde daha fazla yer tutacağa benziyor.