Farabi terörü kınadı!

29 Ekim 2015, Perşembe - 13:36

Darıca Farabi Devlet Hastanesi çalışanları dün düzenledikleri basın açıklaması ile terörü kınadı. Başhekim Hikmet Yaşar, önemli açıklamalarda bulundu.

Darıca Farabi Devlet Hastanesi çalışanları teröre karşı tek yürek oldu. Dün sabah mesaiye başlamadan önce hastane önünde basın açıklaması yapıldı. Programa Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi Hikmet Yaşar, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Musa Yöney, ASM İdari ve Mali İşler Müdürü Cebrail Kuru, Farabi Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Leyla Büyük, Bilgi İşlem Sorumlusu Muhammet Örnek ve hastane çalışanları katıldı.

“SAĞLIK HİZMETLERİ AKSATILMAYA ÇALIŞILDI”

Teröre karşı yapılan açıklamada; “Terör örgütü çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor. Üç sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırıda hayatını kaybetti. Aile hâkimlerimiz Dr. Abdullah Biroğlu memleketi Diyarbakır’da uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildi. Onlarca çalışanımız alıkonuldu. Sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. En büyük zararı bu süreçte bizlerden sağlık bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez” denildi. Açıklamaların ardından çalışanlar işlerinin başına dönerek, hasta kabulünü gerçekleştirdi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki