Fatih Erbakan Kocaeli'den aday olacak mı?

Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, Kocaeli’deki basın mensuplarıyla bir araya geldi.
24 Ocak 2015, Cumartesi - 17:14

Fatih Erbakan, toplantıda milletvekili adaylığı başta olmak üzere önemli konulara değindi. Diğer yandan toplantıya Erbakan Vakfı Kocaeli Şubesi Başkanı Yücel Mollaismailoğlu, Marmara Bölge Sorumlusu Saadet Partisi eski İl Başkanı Mehmet Aras, Kadın Kolları Başkanı Raziye Meryem Tan, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vakıf üyeleri katıldı.

Milletvekili adayı olması halinde bir partiyle değil bağımsız olacağını söyleyen Fatih Erbakan, “Aday olunacaksa bağımsız adaylık daha mantıklı gözüküyor. Çünkü maalesef Saadet Partisi’nin ir baraj problemi var. Çok sayıda parti gibi Saadet Partisi’de bundan muzdarip. Bizim de amacımız bir an önce iş görmek. Milli Görüş zihniyetinin temsil edilmesi için bağımsız aday olmak daha doğru olacak” dedi. Erbakan 17-25 Aralık yolsuzluk iddialarıyla ilgili ise “Hükümetin içinde yanlış yapanlar varsa bunu bütün hükümete mal etmek doğru olmaz. Hükümetin de içinde yanlış iş yapanlar varsa bunun sorumlularının da hakkaniyet ölçüsündeki mahkemeler tarafından ortaya konulması gerekir. İnşallah tabi adalet yerini bulur” dedi.

Erbakan milletvekili adaylığı için de açık kapı bırakarak “Görüşmelerimiz devam ediyor” dedi. Fatih Erbakan, Kocaeli’den aday olup olmayacağı yönündeki soruya ise “Çok istekli yer olarak Kocaeli’yi görüyoruz. Teveccühü gösterdikleri için teşekkür ederim. Kocaeli’den aday olmamı istiyorlar. Fakat net bir karar yok. Değerlendiriyoruz. Ancak aktif olarak görev yapmamız gerekirse elbette görevden kaçmayız. Müzakere ediyoruz. Aynı zamanda İstanbul ve Konya’da tabiî ki Erbakan Hocamızın oradan aday olmasından dolayı oradan da istekler oluyor. İnşallah dediğim gibi o yönde bir karar olursa, inşallah hayırlı olur” diye yanıt verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki