Fatih kolejleri imam hatip olsun

Fatih kolejleri imam hatip olsun
08 Ağustos 2016, Pazartesi - 19:56

Önceki günkü sayımızda Çayırova Fatih koleji hakkında yaptığımız haber kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Gebze,Darıca ve Çayırova ilçelerinden bizleri arayan vatandaşlar bu konunun üzerinde daha çok durulması gerektiğini belirterek, yetkililerin bu isteğe duyarsız kalmamalarını istediler

ASIL MAKSAD HASIL OLSUN

15 Temmuz darbe girişimi sonrası mülkiyetleri devletimize geçen,Darıca Özel Fatih ve Çayırova  özel Fatih kolejlerinin İmam hatip fen lisesi olmasını isteyen vatandaşlar gazetemiz aracılığı ile yetkililere seslendiler.

DARICA’DA 1000’İN ÜZERİNDE MÜRACAT VAR

Darıca ilçesinden gazetemizi arayan vatandaşlar ilçe genelinde şuana kadar 1000’in üzerinde imam hatip okulu için müracaat olduğunu dile getirerek, en az şuan itibariyle 600 öğrencinin açıkta kalacağını ifade etti. Yıllarca milletten himmet parası olarak toplanarak yapılan bu okulların şimdi gerçek manada milletin okullarına hizmet etmeleri için imam hatip okullarına dönüştürülmesi gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti. Bu okulların yapılması için para veren vatandaşlar bu okullarda islam dini ve terbiyesi öğretilsin diye bağış yaptılar. Devletimiz bu kurumlarda vatanını, milletini seven nesiller yetişsin diye yardımcı oldu.Amaçlarından saptırılarak gayesi dışına çıkarılan bu eğitim kurumlarının şimdi gerçek mana bulması için imam hatip yetiştirecek kurumlar olması sağlanmalıdır. Milletimizin yaptığı yardımlar anca bu şekilde telafi edilmiş olur. Darıca ilçemizde yaklaşık 180 bin insanımız yaşamaktadır, çocuklarımızın dini değerlerini devlet güvencesi altında öğrenmesi için imam hatip okullarının çoğaltılması gerekmektedir. Yetkililer bu sesimize kulak vermelerini rica ediyoruz ve bir kez daha diyiyoruz ki Fatih kolejleri imam hatip okullarına dönüştürülmelidir.

İNANÇLI NESİL YETİŞTİRMEK İÇİN ÇABALIYORUZ

Gazetemizi arayan başka bir okurumuzda yetkililere seslenerek açıklamalarda bulundu.

Darıca’da bir okulun aile birliğinde yönetici olduğunu belirten okurumuz(İsmi bizde saklı)sayın cumhurbaşkanımız inançlı,milli maneviyatına bağlı gençlik yetiştirmeliyiz diyor.İşte bizler bu noktada elimizden gelen çabayı gösterme gayretindeyiz.Bu kolejlere yıllarca insanlarımızdan paralar toplantı,şimdi bu okullar asıl amaçlarına döndürülmesini istiyoruz.

TÜRKİYE’DE 35 OKULDA UYGULAMASI VAR

Türkiye genelinde imam hatip fen liseleri uygulamasının pilot noktalarda uygulandığını belirten okurumuz, bu okulların konsept olarakta imam hatip okullarına dönüştürülmesi çok uygun diyerek yetkililerden bu konuya duyarlı olmalarını rica etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki